AI Upgrade Assistant (0.2.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (107 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Development
ru: Разработка

en: Type
ru: Тип

en: Replies
ru: Ответы

en: Actions
ru: Действия

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Administration
ru: Администрирование

en: Last Updated
ru: Последнее обновление

en: Tags
ru: Теги

en: Recommendations
ru: Рекомендации

en: Homepage
ru: Домашняя страница

en: Download
ru: Скачать

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Daily
ru: Ежедневно

en: Weekly
ru: Еженедельно

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Label
ru: Метка

en: Current Version
ru: Текущая версия

en: View
ru: Просмотр

en: Modules
ru: Модули

en: Timestamp
ru: Время

en: Issues
ru: Задачи

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: Created
ru: Создано

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: hours
ru: часов

en: Points
ru: Баллы

en: Logo
ru: Логотип

en: Module
ru: Модуль

en: Custom
ru: Собственная

en: Filter
ru: Фильтр

en: Count
ru: Количество

en: Success
ru: Успешно

en: Debug Mode
ru: Режим отладки

en: By
ru: Автор:

en: Company
ru: Компания

en: Security
ru: Безопасность

en: Other
ru: Другое

en: Ignore
ru: Игнорировать

en: User data
ru: Данные пользователя

en: Temperature
ru: Температура

en: Filters
ru: Фильтры

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Attachments
ru: Вложения

en: Pending
ru: В ожидании

en: views
ru: представления

en: Requirements
ru: Требования

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Failed
ru: Не удалось

en: Complete
ru: Завершён

en: @count seconds
ru: @count секунд

en: @count minutes
ru: @count минут

en: points
ru: баллы

en: Reply
ru: Ответить

en: Not configured
ru: Не настроено

en: File paths
ru: Пути к файлам

en: Expand
ru: Развернуть

en: Compatibility
ru: Совместимость

en: Skip
ru: Пропустить

en: Package
ru: Пакет

en: Module name
ru: Название модуля

en: About
ru: Информация

en: Reports
ru: Отчёты

en: Errors
ru: Ошибки

en: Update settings
ru: Настройки обновления

en: Started
ru: Начало

en: Steps
ru: Шаги

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Applied
ru: Разрешено

en: Batch size
ru: Размер пакета

en: Analyze
ru: Анализировать

en: Not writable
ru: Запись запрещена

en: Created timestamp
ru: Время создания в формате UNIX

en: Writable
ru: Открыт для записи

en: Legend
ru: Легенда

en: In Progress
ru: В процессе

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Checking...
ru: Проверка...

en: Post Reply
ru: Ответить

en: Forum topic
ru: Тема форума

en: Module Name
ru: Имя модуля

en: Warnings
ru: Предупреждения

en: Configured
ru: Сконфигурировано

en: Dependencies
ru: Зависимости

en: View changes
ru: Просмотр изменений

en: Status message
ru: Статус

en: Collapse
ru: Свернуть

en: Available Updates
ru: Доступные обновления

en: Failure
ru: Сбой

en: Filter by tag
ru: Фильтровать по тегу

en: Drupal Version
ru: Версия Drupal

en: Processed @current out of @total modules.
ru: Обработано @current из @total модулей.

en: Compatible
ru: Совместимость
