AI prompt engineering (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Add
ur: شامل کریں

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت
