Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Content
id: Konten

en: Original image
id: Gambar asli

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Other
id: Lainnya

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: characters
id: karakter

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: About
id: Tentang

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Linked to file
id: Ditautkan ke berkas

en: Nothing
id: Tidak ada

en: Trimmed limit
id: Batas pemotongan

en: Trimmed limit: @trim_length characters
id: Batas pemotongan: @trim_length karakter

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will be shorter than this character limit.
id: Jika ringkasan tidak diatur, bidang %label yang dipangkas akan lebih pendek dari batas karakter ini.
