Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Configure
fr: Configurer

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Other
fr: Autre

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Author name
fr: Nom de l'auteur

en: Organization name
fr: Nom de l'organisation

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
fr: Une Identité (ID) de Propriété Web Google Analytics valide est sensible à la casse et est formatée telle que UA-xxxxxxx-aa.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
