Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-3.2) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Configure
ar: ضبط

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Post
ar: المحتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Desc
ar: تنازلي

en: Loop
ar: حلقة

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Provider
ar: المزود

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Not available
ar: غير متاح

en: Video
ar: فيديو

en: Installed
ar: مثبت

en: height
ar: طول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Toolbar
ar: شريط الأدوات

en: Align center
ar: محاذاة بالمنتصف

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Trim length
ar: طول المقطع المشذب

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
