Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-3.9) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Theme
uk: Тема

en: Layout
uk: Макет

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Post
uk: Допис

en: Page
uk: Сторінка

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Desc
uk: Спад

en: Loop
uk: Цикл

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Provider
uk: Постачальник

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Random number
uk: Випадкове число

en: Not available
uk: Недоступно

en: Video
uk: Відео

en: Carousel
uk: Карусель

en: Installed
uk: Встановлено

en: height
uk: висота

en: Apply
uk: Застосувати

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Enable/Disable
uk: Увімкнути/Вимкнути

en: Twitter
uk: Твітер

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Providers
uk: Провайдери

en: Align center
uk: По центру

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: - All -
uk: - Усе -

en: twitter
uk: твітер

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Trim length
uk: Довжина скорочення

en: Link image to
uk: Зображення є посиланням на

en: Asc
uk: Зрост

en: Wrapper class
uk: Клас обгортки

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
uk: Правильний ідентифікатор Google Analytics чутливий до регістру і має формат у вигляді UA-xxxxxxx-yy.

en: Master
uk: Головне

en: Replace the file name by its description when available
uk: Замінити назву файла його опиом за наявності
