Anu LMS (2.8.2) - en to ar translation catalogue (85 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: page
ar: صفحة

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Response
ar: الجواب

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Modules
ar: الوحدات

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Question
ar: السؤال

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Revisions
ar: المراجعات

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Heading
ar: الترويسة

en: Items
ar: أخبار

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Desc
ar: تنازلي

en: Table
ar: جدول

en: Color
ar: اللون

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Option
ar: خيار

en: module
ar: الوحدة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Revert
ar: استرجع

en: Caption
ar: شرح

en: Results
ar: النتائج

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Document
ar: وثيقة

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Submitted on
ar: تم الإرسال في

en: Questions
ar: الأسئلة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Audio file
ar: ملف الصوت

en: Blue
ar: أزرق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Finish
ar: إنهاء

en: Not applicable
ar: غير منطبق

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: numeric
ar: رقمي

en: Quiz
ar: مسابقة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ar: ملف أو مستند تم رفعه ، مثل ملفات بامتداد PDF.
