ApexEdge (1.0.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: - None -
id: - Tiada -

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Create
id: Buat

en: days
id: hari

en: Other
id: Lainnya

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Product type
id: Jenis produk

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -
