API (2.0.0-rc12) - en to ar translation catalogue (83 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Item
ar: عنصر

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Disabled
ar: معطل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Tags
ar: وسوم

en: project
ar: مشروع

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Hierarchy
ar: التدرج

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Open
ar: مفتوح

en: View
ar: عرض

en: Preview comment
ar: معاينة التعليق

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Separator
ar: فاصل

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Not found
ar: غير موجود

en: Url
ar: المسار

en: Comment
ar: التعليق

en: Signature
ar: التوقيع

en: File name
ar: اسم الملف

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Display title
ar: عرض العنوان

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: String
ar: المقطع

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Optional
ar: اختياري

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Hidden
ar: مخفي

en: Queued
ar: قائمة الانتظار

en: in
ar: في

en: Constants
ar: ثوابت

en: Topics
ar: المناقشات

en: Related topics
ar: موضوعات ذات صلة

en: See also
ar: طالع أيضا

en: Changed
ar: تم التغير

en: Comment settings
ar: إعدادات التعليق

en: Apply
ar: تطبيق

en: Anonymous commenting
ar: تعليق مجهول الهوية

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ar: المستخدم المجهول لا يمكنه أن يدخل بيانات الاتصال به

en: Anonymous posters may leave their contact information
ar: المستخدم المجهول يمكن أن يدخل بيانات الاتصال به

en: Anonymous posters must leave their contact information
ar: المستخدم المجهول لابد أن يدخل بيانات الاتصال به

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Per page
ar: لكل صفحة

en: Comments per page
ar: التعليقات في كل صفحة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Elements
ar: العناصر

en: Definitions
ar: تعاريف

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Threading
ar: التسنن

en: Show comment replies in a threaded list.
ar: عرض ردود التعليقات في لائحة مسننة.

en: Show reply form on the same page as comments
ar: عرض استمارة الرد في نفس صفحة التعليقات

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
ar: يمكن للمستخدمين ذوي صلاحية "إرسال تعليقات" المشاركة في التعليقات.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
ar: لا يمكن للمستخدمين إرسال تعليقات، لكن يتم عرض التعليقات الموجودة.

en: Comments are hidden from view.
ar: التعليقات مخفية من العرض.

en: Interfaces
ar: واجهات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Reference type
ar: نوع المرجع
