API (2.0.0-rc15) - en to he translation catalogue (92 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Item
he: פריט

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: Closed
he: סגור

en: Disabled
he: מושבת

en: Comments
he: תגובות

en: Tags
he: תגיות

en: project
he: פרוייקט

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Weight
he: משקל

en: Hierarchy
he: היררכיה

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Open
he: פתוח

en: View
he: צפיה

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: Preview comment
he: תצוגה מקדימה של התגובה

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Not found
he: לא נמצא

en: Url
he: כתובת url

en: Comment
he: תגובה

en: Signature
he: חתימה

en: File name
he: שם קובץ

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: 1 day
he: יום אחד

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: Members
he: חברים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Display title
he: הצגת כותרת

en: List type
he: סוג רשימה

en: String
he: מחרוזת

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Hidden
he: מוסתר

en: Queued
he: בהמתנה (בתור)

en: in
he: ב

en: Topics
he: נושאים

en: Related topics
he: נושאים קשורים

en: Changed
he: השתנה

en: Comment settings
he: הגדרות לתגובות

en: Apply
he: החל

en: 3 hours
he: 3 שעות

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: Strings
he: מחרוזות

en: 1 second
he: שניה אחת

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: Anonymous commenting
he: תגובות אנונימיות

en: Anonymous posters may not enter their contact information
he: מגיבים אנונימיים לא יכולים להכניס מידע ליצירת קשר

en: Anonymous posters may leave their contact information
he: מגיבים אנונימיים יכולים להכניס מידע ליצירת קשר

en: Anonymous posters must leave their contact information
he: מגיבים אנונימיים חייבים להשאיר מידע ליצירת קשר

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Namespace
he: מרחב שמות

en: Per page
he: לדף

en: Comments per page
he: מספר תגובות לדף

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: Modifiers
he: משנים

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Definitions
he: הגדרות

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Threading
he: שרשורים

en: Show comment replies in a threaded list.
he: הצגת תשובות לתגובות ברשימה משורשרת.

en: Show reply form on the same page as comments
he: הצגת טופס תשובה באותו הדף של התגובות

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
he: משתמשים עם הרשאת "כתיבת תגובה" יכולים להגיב.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
he: משתמשים אינם יכולים להגיב, אך תגובות קיימות יוצגו.

en: Comments are hidden from view.
he: תגובות מוסתרות מתצוגה.

en: Asc
he: סדר עולה

en: Reference type
he: סוג רפרנס
