API (2.0.0-rc19) - en to ur translation catalogue (35 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Item
ur: شے

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: Tags
ur: ٹیگز

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Weight
ur: وزن

en: Required
ur: درکار

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Preview
ur: جائزہ

en: Default
ur: طے شدہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Open
ur: کھلا

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Code
ur: کوڈ

en: Display title
ur: عنوان دکھائیں

en: String
ur: سطر

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: 1 comment | @count comments
ur[0]: ۱ تبصرہ
ur[1]: @count تبصرے

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: « First
ur: » ابتدائی
