API Normalization (1.0.0-alpha2) - en to lt translation catalogue (155 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Previous
lt: Ankstesnis

en: Next
lt: Kitas

en: Status
lt: Būsena

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: Username
lt: Nario vardas

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Article
lt: Straipsnis

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Priority
lt: Prioritetas

en: Action
lt: Veiksmas

en: Tags
lt: Raktažodžiai

en: Logging
lt: Užrašoma

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: ERROR
lt: KLAIDA

en: Documentation
lt: Dokumentacija

en: License
lt: Licenzija

en: Version
lt: Versija

en: Tag
lt: Žymė

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: Test
lt: Testas

en: Password
lt: Slaptažodis

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: Variable
lt: Kintamasis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Import
lt: Importuoti

en: Book
lt: Knyga

en: Back
lt: Atgal

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Help
lt: Pagalba

en: Default
lt: Numatytasis

en: Summary
lt: Įžanga

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Format
lt: Formatas

en: Path
lt: Kelias

en: Manage
lt: Valdyti

en: Refresh
lt: Atnaujinti

en: results
lt: rezultatai

en: Event
lt: Įvykis

en: 1 hour
lt: @count valanda

en: name
lt: vardas

en: Status:
lt: Būsena:

en: Components
lt: Komponentai

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Paths
lt: Keliai

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: User ID
lt: Nario ID

en: Error
lt: Klaida

en: Contact
lt: Kontaktai

en: Save Settings
lt: Išsaugoti nustatymus

en: Created
lt: Sukurta

en: All
lt: Visi

en: Active
lt: Aktyvus

en: Module
lt: Modulis

en: Never
lt: Niekada

en: Custom
lt: Savitas

en: Comment
lt: Komentaras

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Contains
lt: Turi

en: API Key
lt: API raktas

en: Success
lt: Sėkmingai

en: Warning
lt: Įspėjimas

en: N/A
lt: N/D

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Advanced
lt: Papildomai

en: Performance
lt: Veikimas

en: 1 day
lt: 1 diena

en: Details
lt: Išsamiai

en: State
lt: Etapas

en: email
lt: el. paštas

en: Send
lt: Siųsti

en: Owner
lt: Savininkas

en: Method
lt: Būdas

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Security
lt: Saugumas

en: Navigation
lt: Navigacija

en: String
lt: Eilutė

en: Not installed
lt: Neįdiegta

en: Exists
lt: Esantys

en: Online
lt: Įjungta

en: description
lt: aprašymas

en: Provider
lt: Tiekėjas

en: Operator
lt: Operatorius

en: Equals
lt: Lygu

en: Integer
lt: Sveikas skaičius

en: text
lt: tekstas

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Notifications
lt: Pranešimai

en: Browse
lt: Naršyti

en: Key
lt: Raktas

en: Delimiter
lt: Skyriklis

en: Clear
lt: Išvalyti

en: Result
lt: Rezultatas

en: Search results
lt: Paieškos rezultatai

en: Expired
lt: Pasibaigė galiojimas

en: Parameters
lt: Parametrai

en: author
lt: autorius

en: Greater than
lt: Daugiau nei

en: Less than
lt: Mažiau nei

en: Info
lt: Informacija

en: Results
lt: Rezultatai

en: Installed
lt: Įdiegta

en: Product
lt: Prekė

en: Changed
lt: Pakeista

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: Failed
lt: Nepavyko

en: Testing
lt: Testavimas

en: Authentication
lt: Indentifikacija

en: Templates
lt: Šablonai

en: image
lt: paveikslėlis

en: Live
lt: Gyva

en: Content Type
lt: Turinio tipas

en: Select
lt: Pasirinkti

en: Copy
lt: Kopijuoti

en: Variables
lt: Kintamieji

en: Simple
lt: Paprastas

en: Float
lt: Kintantis

en: Log level
lt: Rašymo lygis

en: Debug
lt: Derinimas

en: Filter by category
lt: Filtruoti pagal kategorija

en: Service
lt: Paslauga

en: Usage
lt: Naudojimas

en: Send message
lt: Siųsti žinutę

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Data
lt: Duomenys

en: About
lt: Apie

en: - Select -
lt: - Pasirinkite -

en: Step
lt: Žingsnis

en: Web services
lt: Web paslaugos

en: Entity type
lt: Entity tipas

en: Rating
lt: Reitingas

en: View All
lt: Peržiūrėti visas

en: Intermediate
lt: Tarpinis

en: Boolean
lt: Loginis

en: Bundle
lt: Paketas

en: Dashboard
lt: Darbastalis

en: Next step
lt: Kitas žingsnis

en: - All -
lt: - Visos -

en: Required modules
lt: Būtini moduliai

en: Dismiss
lt: Atšaukti

en: Failure
lt: Nepavyko
