Apigee API Catalog (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: File
de: Datei

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Revisions
de: Revisionen

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Publishing options
de: Veröffentlichungseinstellungen

en: Create new revision
de: Neue Revision erstellen

en: Changed
de: Geändert

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: Default options
de: Standardeinstellungen

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: About
de: Über

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Manage display
de: Anzeige verwalten

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Manage form display
de: Formularanzeige verwalten

en: @label settings
de: @label Einstellungen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: API Docs
de: API-Dokumentation
