Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.7) - en to sv translation catalogue (152 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Item
sv: Artikel

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Read more
sv: Läs mer

en: Article
sv: Artikel

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Currency
sv: Valuta

en: Quantity
sv: Antal

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Categories
sv: Kategorier

en: File
sv: Fil

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Country
sv: Land

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Help
sv: Hjälp

en: Audio
sv: Ljud

en: Teaser
sv: Ingress

en: Total
sv: Totalt

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Picture
sv: Bild

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Email
sv: E-post

en: Frequently Asked Questions
sv: Vanligt förekommande frågor

en: FAQ
sv: Frågor och svar

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: All
sv: Alla

en: Last post
sv: Senaste inlägg

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Member since
sv: Medlem sedan

en: Details
sv: Detaljer

en: Price
sv: Pris

en: Desc
sv: Fallande

en: Store
sv: Butik

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Blog
sv: Blogg

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Tools
sv: Verktyg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Source
sv: Källa

en: Topics
sv: Ämnen

en: Posts
sv: Inlägg

en: Buttons
sv: Knappar

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Customize
sv: Anpassa

en: Products
sv: Varor

en: Purchase
sv: Köp

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Tabs
sv: Flikar

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Examples
sv: Exempel

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Edit profile
sv: Redigera profil

en: Keys
sv: Nycklar

en: Administrator
sv: Administratör

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Values
sv: Värden

en: Offset
sv: Kompensera

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Revenue
sv: Inkomst

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Cart block
sv: Varukorgsblock

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Light
sv: Ljust

en: Primary
sv: Primär

en: Video file
sv: Videofil

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Card
sv: Kort

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: The installation has encountered an error.
sv: Ett fel har inträffat under installationen.

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: Payment instructions
sv: Instruktioner för betalning

en: Clear all filters
sv: Rensa alla filtreringar

en: Video URL
sv: URL för video

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Dark
sv: Mörkt

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Wide
sv: Bred

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Install demo content
sv: Installera innehåll på prov.

en: Hero
sv: Herobild

en: Block types
sv: Blocktyper

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Primary tabs display toggle
sv: Växla visningsläge av primära länkar

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
sv: Ange en kommaseparerad lista. Till exempel: Stockholm, Lilla Edet, "Linköping, Östergötland"

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal

en: You can view your order on your account page when logged in.
sv: Du kan se din beställning på din kontosida när du är inloggad.

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: A locally hosted audio file.
sv: En lokalt lagrad ljudfil.

en: A locally hosted video file.
sv: En lokalt lagrad videofil.

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
sv: Återställ till utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
sv: Återställ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera
