Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.8) - en to cy translation catalogue (56 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Content
cy: Cynnwys

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Item
cy: Eitem

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: Comments
cy: Sylwadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Categories
cy: Categorïau

en: File
cy: Ffeil

en: Advanced options
cy: Dewisiadau uwch

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Country
cy: Gwlad

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Help
cy: Cymorth

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Text
cy: Testun

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Picture
cy: Darlun

en: Continue
cy: Parhau

en: Question
cy: Cwestiwn

en: All
cy: I gyd

en: Last post
cy: Cofnod diwethaf

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Header
cy: Pennawd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Comment
cy: Sylw

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Price
cy: Pris

en: Forum
cy: Fforwm

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: Add new comment
cy: Ychwanegu sylw newydd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Tools
cy: Arfau

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Topics
cy: Testunau

en: Posts
cy: Cofnodion

en: Your message has been sent.
cy: Mae'ch neges wedi ei yrru.

en: Products
cy: Nwyddau

en: Timezone
cy: Cylchfa Amser

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: The installation has encountered an error.
cy: Mae'r gosodiad wedi dod ar draws gwall

en: Powered by Drupal
cy: Wedi ei bŵeru gan Drupal
