Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.8) - en to kn translation catalogue (66 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Last post
kn: ಕೊನೆಯ ಲೇಖನ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Forum
kn: ಫಾರಮ್

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Topics
kn: ವಿಷಯಗಳು

en: Posts
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Customize
kn: ಗ್ರಾಹಕೀಕರಿಸು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Button style
kn: ಗುಂಡಿಯ ಶೈಲಿ

en: The installation has encountered an error.
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪನೆ ಸಮಸ್ಯೆಯಾಗಿದೆ

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
