Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.8) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Item
ur: شے

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Article
ur: مضمون

en: Comments
ur: تبصرے

en: Currency
ur: کرنسی

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: File
ur: فائل

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Country
ur: ملک

en: Image
ur: تصویر

en: Name
ur: نام

en: Help
ur: مدد

en: Audio
ur: آڈیو

en: Text
ur: متن

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Email
ur: ای میل

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: The installation has encountered an error.
ur: تنصیب کے عمل  کو خرابی کا سامنا ہے۔

en: « First
ur: » ابتدائی
