Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.9) - en to bs translation catalogue (61 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Categories
bs: Kategorije

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Search
bs: Pretraga

en: Country
bs: Zemlja

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Help
bs: Pomoć

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Picture
bs: Slika

en: Continue
bs: Nastavi

en: Question
bs: Pitanje

en: All
bs: Sve

en: Last post
bs: Zadnji post

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Page
bs: Strana

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Add new comment
bs: Dodaj novi komentar

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Source
bs: Izvor

en: Topics
bs: Teme

en: Posts
bs: Postovi

en: Products
bs: Proizvodi

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: The installation has encountered an error.
bs: Instalacija je naišla na grešku

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
bs: Unesite nazive odvojene zarezom. Na primjer: Amsterdam, Donji Vakuf, Rogatica

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
