Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.9) - en to he translation catalogue (114 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Item
he: פריט

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Read more
he: קראו עוד

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: Quantity
he: כמות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Categories
he: קטגוריות

en: File
he: קובץ

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Country
he: מדינה

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: Audio
he: אודיו

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Total
he: סך הכל

en: n/a
he: -ללא-

en: Picture
he: תמונה

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Frequently Asked Questions
he: שאלות ותשובות

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Question
he: שאלה

en: Answer
he: תשובה

en: All
he: הכל

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Term
he: סיווג

en: Media
he: מדיה

en: Price
he: מחיר

en: Desc
he: יורד

en: Store
he: חנות

en: Forum
he: פורום

en: User login
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Operator
he: אופרטור

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Source
he: מקור

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: Buttons
he: כפתורים

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Video
he: וידאו

en: Customize
he: התאם אישית

en: Products
he: מוצרים

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Tabs
he: לשוניות

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Edit profile
he: עריכת פרופיל

en: pending
he: בהמתנה

en: Administrator
he: מנהל

en: Values
he: ערכים

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Revenue
he: הכנסה

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Cart block
he: תיבת סל קניות

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Primary
he: ראשי

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Secondary
he: משני

en: Card
he: קלף

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: The installation has encountered an error.
he: ארעה שגיאה בהתקנה.

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Warnings
he: אזהרות

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Block types
he: סוגי בלוקים

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Narrow
he: צר
