Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.9) - en to is translation catalogue (79 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Item
is: Hlutur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Read more
is: Lesa meira

en: Article
is: Grein

en: Comments
is: Ummæli

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Quantity
is: Magn

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Categories
is: Flokkar

en: File
is: Skrá

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Country
is: Land

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Audio
is: Hljóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Text
is: Texti

en: Total
is: Samtals

en: n/a
is: á ekki við

en: Picture
is: Mynd

en: Continue
is: Halda áfram

en: Email
is: Netfang

en: Frequently Asked Questions
is: Algengar spurningar

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Term
is: Hugtak

en: Member since
is: Meðlimur síðan

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Price
is: Verð

en: Store
is: Verslun

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Blog
is: Blogg

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Tools
is: Tól

en: Original
is: Upprunalegt

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Products
is: Vörur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Tabs
is: Flipar

en: Timezone
is: Tímabelti

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Examples
is: Dæmi

en: Edit profile
is: Breyta prófíl

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Revenue
is: Tekjur

en: Currencies
is: Gjaldmiðlar

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: The installation has encountered an error.
is: Villa kom upp í uppsetningarferlinu

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.

en: Stores
is: Verslanir

en: The comment type.
is: Gerð ummæla.

en: Checkout Order Summary
is: Samantekt pöntunar
