Apigee Edge (8.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Private
ro: Privat

en: disabled
ro: dezactivat

en: Access control
ro: Control acces

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Required
ro: Necesar

en: Save
ro: Salvare

en: Background
ro: Fundal

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Never
ro: Niciodată

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Field name
ro: Nume câmp

en: N/A
ro: N/D

en: Owner
ro: Proprietar

en: Now
ro: Acum

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Expires
ro: Expiră la

en: Show
ro: Arată

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Apply
ro: Aplică

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: Hide
ro: Ascunde

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Show details
ro: Arată detalii

en: Attribute name
ro: Nume atribut

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: There is no @label yet.
ro: Deocamdată @label nu există.
