Apigee Edge (8.x-1.0-alpha9) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Private
tr: Özel

en: disabled
tr: etkin değil

en: Description
tr: Açıklama

en: Public
tr: Açık

en: Access control
tr: Erişim denetimi

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Developers
tr: Geliştiriciler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Required
tr: Zorunlu

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Never
tr: Asla

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Field name
tr: Alan adı

en: Caching
tr: Önbellekleme

en: Owner
tr: Sahibi

en: Internal name
tr: Dahili İsim

en: General
tr: Genel

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Show
tr: Göster

en: @time ago
tr: @time önce

en: Apply
tr: Uygula

en: Simple
tr: Basit

en: The update has encountered an error.
tr: Güncelleme sırasında bir hata oluştu.

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Hide
tr: Gizle

en: pending
tr: beklemede

en: Filter:
tr: Filtre:

en: Alias
tr: Takma ad

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Show details
tr: Ayrıntıları göster

en: Attribute name
tr: Nitelik ismi

en: Registration
tr: Kayıt

en: Analytics
tr: Analitik (Analytics)

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: There is no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
