Apigee Edge (8.x-1.0-rc2) - en to ast translation catalogue (40 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Last updated
ast: Anovamientu últimu

en: updated
ast: anováu

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Required
ast: Requeríu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Page
ast: Páxina

en: Never
ast: Nunca

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Field name
ast: Nome del campu

en: N/A
ast: N/D

en: Caching
ast: Caché

en: Owner
ast: Dueñu

en: General
ast: Xeneral

en: Role
ast: Rol

en: Size of textfield
ast: Tamañu del campu de testu

en: Show
ast: Amosar

en: update
ast: anovar

en: The changes have been saved.
ast: Guardáronse los cambeos.

en: @time ago
ast: hai @time

en: Permissions
ast: Permisos
