Apigee (8.x-1.0) - en to gu translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: enabled
gu: સક્રિય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Private
gu: ખાનગી

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Public
gu: જાહેર

en: Last updated
gu: સુધાર્યુ

en: updated
gu: અદ્યતિત

en: created
gu: રચાયું

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Required
gu: જરૂરી

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Never
gu: કદી નહી

en: Visibility
gu: દ્રશ્યતા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Show
gu: પ્રદર્શિત કરો

en: @time ago
gu: @time પહેલા

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Permission
gu: પરવાનગી

en: Administrator
gu: સંચાલક

en: Alias
gu: ઉપનામ

en: Save permissions
gu: પરવાનગીઓ સાચવો

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: Add @entity-type
gu: @entity-type ઉમેરો
