Apigee Edge (8.x-1.20) - en to bs translation catalogue (47 entries)

en: Body
bs: Tijelo

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Subject
bs: Naslov

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Required
bs: Obavezno

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: User
bs: Korisnik

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Field name
bs: Ime polja

en: Members
bs: Članovi

en: Role
bs: Uloga

en: First name
bs: Ime

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: update
bs: osvježavanje

en: The changes have been saved.
bs: Promjene su sačuvane.

en: @time ago
bs: prije @time

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Apply
bs: Primjeni

en: The update has encountered an error.
bs: Došlo je do greške pri osvježavanju.

en: Permission
bs: Dozvole

en: Alias
bs: Pseudonim

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Restrict to the selected roles
bs: Ograniči na odabranu ulogu

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML
