Apigee Edge (8.x-1.25) - en to nn translation catalogue (43 entries)

en: Body
nn: Brødtekst

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: enabled
nn: aktivert

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Subject
nn: Emne

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Last updated
nn: Sist oppdatert

en: updated
nn: oppdatert

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Display settings
nn: Visningsinnstillingar

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Required
nn: Påkrevd

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Never
nn: Aldri

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Role
nn: Rolle

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: update
nn: oppdater

en: @time ago
nn: @time sidan

en: Permissions
nn: Rettar

en: Apply
nn: Bruk

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Create @type
nn: Opprett @type
