Apigee Monetization (2.1.8) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: List
ar: لائحة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Default currency
ar: العملة الافتراضية

en: None
ar: لا شيء

en: Country
ar: الدولة

en: Name
ar: الاسم

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Refresh
ar: تحديث

en: Teaser
ar: موجز

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: Subscriptions
ar: الاشتراكات

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: N/A
ar: غير موجود

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: Store
ar: المتجر

en: General
ar: عام

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Checkout
ar: الأداء

en: Operator
ar: العامل

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Greater than
ar: أكبر من

en: Product
ar: المنتج

en: Changed
ar: تم التغير

en: Products
ar: المنتجات

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Reports
ar: التقارير

en: Download CSV
ar: تحميل CSV

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Custom date format
ar: صيغة التاريخ المخصصة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
