Apigee Monetization (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: value
fa: مقدار

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: List
fa: فهرست

en: Actions
fa: عملکردها

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Currency
fa: واحد پول

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: ID
fa: شناسه

en: Subscriptions
fa: اشتراک ها

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Always
fa: همیشه

en: N/A
fa: هیچ

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Id
fa: شناسه

en: Product ID
fa: شناسه‌ی محصول

en: General
fa: عمومی

en: Now
fa: اکنون

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Checkout
fa: تکمیل سفارش

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Declined
fa: رد شده

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Product
fa: محصول

en: Products
fa: محصولات

en: Credit
fa: اعتبار

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Minimum
fa: حداقل

en: Subscription
fa: اشتراک

en: Description:
fa: توضیحات:

en: Usage
fa: کاربرد

en: Package
fa: بسته

en: Currency code
fa: کد پول رایج

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Tax
fa: مالیات

en: Add product
fa: افزودن محصول

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: Link to form
fa: پیوند به فرم

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر
