Apigee Monetization (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (59 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: value
pl: wartość

en: Operations
pl: Operacje

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Akcje

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Currency
pl: Waluta

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Terms and Conditions
pl: Warunki i zasady

en: Default
pl: Domyślny

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Subscriptions
pl: Subskrypcje

en: Date format
pl: Format daty

en: Always
pl: Zawsze

en: N/A
pl: niedostępne

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Product ID
pl: ID Produktu

en: General
pl: Ogólne

en: Now
pl: Teraz

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Checkout
pl: Realizacja zamówienia

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Declined
pl: Odrzucone

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Accepted
pl: Zaakceptowane

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Team
pl: Zespół

en: Product
pl: Produkt

en: Products
pl: Produkty

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Subscription
pl: Subskrypcja

en: Usage
pl: Użycie

en: Package
pl: Paczka

en: Currency code
pl: Kod waluty

en: Available currencies
pl: Dostępne waluty

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Tax
pl: Podatek

en: Add product
pl: Dodaj produkt

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Link to form
pl: Odnośnik do formularza

en: Notify administrator
pl: Powiadom administratora

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Organization name
pl: Nazwa organizacji

en: Max age
pl: Maksymalny wiek

en: Button label
pl: Etykieta przycisku

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format %format. Pozostaw to pole puste by użyć daty zatwierdzenia formularza.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: no caching
pl: bez pamięci podręcznej

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
