Apigee Monetization (8.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (64 entries)

en: Title
pt: Título

en: value
pt: valor

en: Operations
pt: Operações

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: List
pt: Lista

en: Actions
pt: Ações

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Terms and Conditions
pt: Termos e Condições

en: Default
pt: Padrão

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: Date format
pt: Formato da data

en: Always
pt: Sempre

en: N/A
pt: N/D

en: Maximum
pt: Máximo

en: Caching
pt: Armazenamento de cache

en: Start Date
pt: Data inicial

en: End Date
pt: Data Final

en: Product ID
pt: ID do Produto

en: General
pt: Geral

en: Now
pt: Agora

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Checkout
pt: Fechar pedido

en: Notifications
pt: Notificações

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Declined
pt: Recusar

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram salvas.

en: Accepted
pt: Aceitos

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Team
pt: Equipe

en: Product
pt: Produto

en: Products
pt: Produtos

en: Purchase
pt: Valor do Pedido

en: Credit
pt: Crédito

en: Developer
pt: Desenvolvedor

en: Timezone
pt: Fuso horário

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Subscription
pt: Inscrição

en: Description:
pt: Descrição:

en: Usage
pt: Uso

en: Packages
pt: Pacotes

en: Package
pt: Pacote

en: Currency code
pt: Código da moeda

en: Available currencies
pt: Moedas disponíveis

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Tax
pt: Imposto

en: Add product
pt: Adicionar produto

en: Custom date format
pt: Formato de data personalizado

en: Link to form
pt: Link para o formulário

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Max age
pt: Idade máxima

en: Button label
pt: Etiqueta do botão

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
pt: Formato: %format. Deixe em branco para usar a hora da submissão do formulário.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: no caching
pt: sem cache

en: Target Entity Type
pt: Tipo de Entidade de Destino

en: Textfield size: @size
pt: Tamanho do campo de texto: @size

en: If no currencies are selected, all currencies will be available.
pt: Se nenhuma moeda for selecionada, todas as moedas estarão disponíveis.
