Apigee Monetization (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Title
da: Titel

en: value
da: værdi

en: Operations
da: Handlinger

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Actions
da: Handlinger

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Currency
da: Valuta

en: None
da: Ingen

en: Country
da: Land

en: Name
da: Navn

en: Terms and Conditions
da: Handelsbetingelser

en: Default
da: Standard

en: Refresh
da: Opdatér

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Text
da: Tekst

en: Date format
da: Datoformat

en: Always
da: Altid

en: Maximum
da: Maksimum

en: Start Date
da: Startdato

en: Price
da: Pris

en: End Date
da: Slutdato

en: Product ID
da: Produkt-ID

en: Amount
da: Beløb

en: General
da: Generelt

en: Now
da: Nu

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Checkout
da: Til kassen

en: Operator
da: Operand

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Accepted
da: Accepteret

en: Select list
da: Valgliste

en: Greater than
da: Større end

en: Team
da: Hold

en: Product
da: Produkt

en: Products
da: Produkter

en: Credit
da: Kredit

en: Timezone
da: Tidszone

en: Description:
da: Beskrivelse:

en: Usage
da: Brug

en: Packages
da: Pakker

en: Package
da: Pakke

en: Currency code
da: Valutakode

en: Entity type
da: Entity-type

en: Tax
da: Skat

en: Add product
da: Tilføj vare

en: Custom date format
da: Tilpasset datoformat

en: Link to form
da: Link til formular

en: Organization name
da: Organisation

en: Max age
da: Maksimal alder

en: Button label
da: Knap etiket

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
da: Format: %format. Lad feltet stå tomt for at bruge oprettelsestidspunktet.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: no caching
da: ingen caching

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
