OData API Sync (1.0.0-alpha11) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Last Updated
ar: اخر تحديث

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: Page
ar: الصفحة

en: Fields
ar: الحقول

en: Desc
ar: تنازلي

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Key
ar: المفتاح

en: Human readable name
ar: اسم مقروء بشريًا

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Mapping
ar: إقران

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
