Apple News (8.x-1.0-alpha7) - en to lt translation catalogue (47 entries)

en: delete
lt: šalinti

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: None
lt: Joks

en: Weight
lt: Svoris

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Format
lt: Formatas

en: Refresh
lt: Atnaujinti

en: Node type
lt: Mazgo tipas

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Components
lt: Komponentai

en: Created
lt: Sukurta

en: Points
lt: Taškai

en: API Key
lt: API raktas

en: Normal
lt: Normalus

en: Advanced
lt: Papildomai

en: Width
lt: Plotis

en: Background color
lt: Fono spalva

en: Text color
lt: Teksto spalva

en: Color
lt: Spalva

en: Both
lt: Abu

en: Template
lt: Šablonas

en: Modified
lt: Redaguota

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Font size
lt: Šrifto dydis

en: Left
lt: Kairė

en: Right
lt: Dešinė

en: Revision
lt: Versija

en: Templates
lt: Šablonai

en: Italic
lt: Pasviręs

en: Uppercase
lt: Didžiosios raidės

en: Columns
lt: Stulpeliai

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Radius
lt: Spindulys

en: Underline
lt: Pabrauktas

en: Entity type
lt: Entity tipas

en: Lowercase
lt: Mažosios raidės

en: Plugin ID
lt: Įskiepio ID
