Apple News (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: Download
nl: Downloaden

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Format
nl: Opmaak

en: Refresh
nl: Verversen

en: Layout
nl: Lay-out

en: Components
nl: Componenten

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Points
nl: Punten

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Normal
nl: Normaal

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Width
nl: Breedte

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Both
nl: Beide

en: Modified
nl: Aangepast

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: API key
nl: API-sleutel

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: Revision
nl: Revisie

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Solid
nl: Vast

en: Italic
nl: Cursief

en: Sections
nl: Secties

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Channels
nl: Kanalen

en: Columns
nl: Kolommen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Radius
nl: Straal

en: Underline
nl: Onderlijnen

en: About
nl: Over

en: Margin
nl: Marge

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Line style
nl: Lijnstijl

en: Parent ID
nl: Bovenliggende ID

en: Tracking
nl: Volgen

en: Lowercase
nl: Kleine letter

en: Font style
nl: Lettertypevariant

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Minimum Height
nl: Minimale hoogte

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Plugin ID
nl: Plugin-ID

en: The entity type
nl: Het entiteitstype

en: Divider
nl: Scheiding
