Apple News (8.x-1.0-beta2) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Yes
ur: ہاں

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Normal
ur: عمومی

en: Color
ur: رنگ

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Dependencies
ur: احتیاجات
