Apple News (8.x-1.0-beta4) - en to he translation catalogue (48 entries)

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Yes
he: כן

en: Download
he: הורדה

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Format
he: פורמט

en: Refresh
he: ריענון

en: Layout
he: פריסה

en: Components
he: רכיבים

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Created
he: נוצר

en: Points
he: נקודות

en: Normal
he: נורמלי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Width
he: רוחב

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Color
he: צבע

en: Both
he: שנייהם

en: Modified
he: השתנה

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Font size
he: גודל גופן

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Are you sure?
he: האם אתם בטוחים?

en: Revision
he: גרסה

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Italic
he: אלכסון

en: Columns
he: עמודות

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Radius
he: רדיוס

en: Underline
he: קו תחתון

en: About
he: אודות

en: Markdown
he: הוזלה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Font style
he: סגנון גופן

en: Dependencies
he: תלויות
