Apple News (8.x-1.0-beta4) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Yes
ja: はい

en: Download
ja: ダウンロード

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Components
ja: コンポーネント

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: Points
ja: ポイント

en: Normal
ja: ノーマル

en: Advanced
ja: 高度

en: Width
ja: 幅

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Color
ja: 色

en: Both
ja: 両方

en: Template
ja: テンプレート

en: Modified
ja: 変更済み

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Are you sure?
ja: 本当に良いですか?

en: Revision
ja: リビジョン

en: Templates
ja: テンプレート

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Italic
ja: イタリック

en: Uppercase
ja: 大文字

en: Channels
ja: チャンネル

en: Columns
ja: カラム

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Underline
ja: 下線

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Parent ID
ja: 上位コメントのID

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Lowercase
ja: 小文字

en: Font style
ja: フォントスタイル

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Add new component
ja: コンポーネントを追加

en: API Endpoint
ja: API エンドポイント

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: The entity type
ja: エンティティタイプ
