Appointment Calendar (8.x-1.5) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: View
id: Lihat

en: Filter
id: Saring

en: Calendar
id: Kalender

en: To date
id: Ke tanggal

en: From date
id: Dari tanggal

en: Available
id: Ketersediaan
