Arch (8.x-1.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (246 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Log
ro: Jurnal

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Explanation or submission guidelines
ro: Explicaţii şi sugestii de publicare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Currency
ro: Monedă

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Logs
ro: Loguri

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Access
ro: Acces

en: View
ro: Afişează

en: History
ro: Istoric

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Search Keywords
ro: Cuvinte cheie pentru căutare

en: Configure
ro: Configurează

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Configuration saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Score
ro: Scor

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Title field label
ro: Etichetă câmp titlu

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Revisions
ro: Revizii

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: Product ID
ro: ID Produs

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Stock
ro: Stoc

en: Enter a valid username.
ro: Trebuie introdus un nume de utilizator valid.

en: Payment
ro: Plată

en: Case
ro: Caz

en: Checkout
ro: Casă

en: Expose
ro: Expune

en: Optional
ro: Opţional

en: Order
ro: Comandă

en: fields
ro: câmpuri

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Full
ro: Complet

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Switch
ro: Comută

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: published
ro: publicat

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: author
ro: autor

en: Revert
ro: Revenire

en: Product type
ro: Tip produs

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Cart
ro: Coş

en: Discount
ro: Reducere

en: Shipping
ro: Transport

en: Product
ro: Produs

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Products
ro: Produse

en: Product settings
ro: Opţiuni produse

en: Orders
ro: Comenzi

en: Not published
ro: Nepublicat

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
ro: Numele utilizatorului către care se doreşte alocarea proprietăţii.

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: not published
ro: nepublicat

en: Default options
ro: Opţiuni implicite

en: Processing
ro: În procesare

en: Apply
ro: Aplică

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ro: @type: pentru %title revizia %revision a fost ştearsă.

en: Addresses
ro: Adrese

en: Address list
ro: Listă adrese

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: Values
ro: Valori

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Stock settings
ro: Opţiuni gestiune

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Not promoted
ro: Nepromovat

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Address book
ro: Agendă de adrese

en: Create order
ro: Crează comandă

en: Created on
ro: Creat pe

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: By @name on @date
ro: De @name la @date

en: By @name
ro: De @name

en: Do not display items with no value in summary
ro: Nu afişa elementele cu nici o valoare în sumar

en: Glossary mode
ro: Mod glosar

en: Character limit
ro: Limită de caractere

en: Case in path
ro: Scrie cu majuscule în cale

en: Transform spaces to dashes in URL
ro: Transformă spațiile în cratime în URL

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Created year + month
ro: Anul + luna creării

en: Created year
ro: Anul creării

en: Created month
ro: Luna creării

en: Created day
ro: Ziua creării

en: Created week
ro: Săptămâna creării

en: Updated year + month
ro: An + lună actualizate

en: Updated year
ro: An actualizat

en: Updated month
ro: Luna actualizată

en: Updated day
ro: Ziua actualizată

en: Updated week
ro: Saptămâna actualizată

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ro: Furnizează o legătură simplă pentru restabilirea reviziei.

en: Filter by access.
ro: Filtrați după acces.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ro: Scorul elementul căutat. Acest lucru nu va fi utilizat dacă filtrul de căutare nu este prezent.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: Allow multiple values
ro: Permite valori multiple

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Submission form settings
ro: Configuraţie formular

en: An error occurred and processing did not complete.
ro: A apărut o eroare şi procesarea nu a fost finalizată.

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ro: Revizia din %revision-date a @type %title a fost ştearsă.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ro: @type: readus la reviyia %revision a %title.

en: Content permissions have been rebuilt.
ro: Permisiunile de conţinut au fost reconstruite.

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Şterge versiune anterioară

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: revision user
ro: revizia utilizatorului

en: Requires a title
ro: Titlul este obligatoriu

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Preview before submitting
ro: Previzualizare înainte de trimitere

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: One permission in use | @count permissions in use
ro[0]: O permisiune în folosință
ro[1]: @count permisiuni în folosință

en: Don't display post information
ro: Nu afișa informații postare

en: Use absolute link (begins with "http://")
ro: Utilizaţi un link absolut (începe cu "http://")

en: %field cannot contain any markup.
ro: %field nu poate conţine marcaje html.

en: Order number
ro: Număr comandă

en: Administer product types
ro: Administrați tipurile de produs

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
ro: Unele roluri nu au dreptul de a accesa conţinut, dar afişarea %display nu are control de acces.

en: Content access
ro: Acces la conținut

en: Sticky status
ro: Status lipicios

en: Master
ro: Expert

en: User has a revision
ro: Utilizatorul are o revizie

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: tagged with
ro: etichetat cu

en: teasers
ro: teaser-uri

en: full posts
ro: articole complete

en: titles
ro: titluri

en: titles (linked)
ro: titluri (legătură către)

en: Allow multiple filter values to work together
ro: Permite ca multiple valori pentru filtru să funcționeze împreună

en: Rendered as @mode
ro: Randat ca @mode

en: Manage form display
ro: Gestionați afișarea formularelor

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ro: Data în format SSAALLZZ.

en: Date in the form of YYYYMM.
ro: Data în format AAAALL.

en: Date in the form of YYYY.
ro: Data în format AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ro: Data în format LL (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ro: Data în format ZZ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ro: Data în format SS (01 - 53).

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: Provide a simple link to the revision.
ro: Furnizați o legătură simplă către revizie.

en: The @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost șters.

en: Published status or admin user
ro: Statusul publicat sau utilizatorul administrator

en: Promoted to front page status
ro: Statusul promovării pe pagina principală

en: Link to revision
ro: Legătură către revizie

en: Link to revert revision
ro: Legătură către restabilirea reviziei

en: Link to delete revision
ro: Legătură către ștergerea reviziei

en: Promotion options
ro: Opțiuni de promovare

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
ro: Citiți continuarea <span class="visually-hidden"> despre @title</span>

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

[ctx: Sort order]
en: Order
ro: Ordonare

en: The keywords to search for.
ro: Cuvintele cheie după care se va face căutarea.

en: (this translation)
ro: (această traducere)

en: (all translations)
ro: (toate traducerile)

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit

en: Broken/Missing
ro: Deteriorat/Lipsă

en: Leave preview?
ro: Părăsiți previzualizarea?

en: Leave preview
ro: Părăsiți previzualizarea

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
ro: Părăsirea previzualizării va cauza pierderea schimbărilor nesalvate. Sunteți sigur că vreți să părăsiți previzualizarea?

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
ro: CTRL+Stânga click va preveni afișarea acestui dialog și se trece la legătura selectată.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ro: @type %title a revenit la revizia din %revision-date.

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
ro: Traducerea @language pentru @type %label a fost ștearsă.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Revert to earlier revision of a translation
ro: Reveniți la versiunea anterioară a unei traduceri

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Publish product
ro: Publicați un produs

en: Unpublish product
ro: Anulați publicarea produsului

en: Delete product
ro: Ștergeți un produs

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă

en: View any order
ro: Vizualizați orice comandă

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
ro: Acest câmp acceptă simbulurile: @browse_tokens_link

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
