Arch (8.x-1.0-alpha9) - en to he translation catalogue (218 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Log
he: יומן פעילות

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Explanation or submission guidelines
he: הסבר או הנחיות שליחה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Logs
he: לוגים

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Access
he: הרשאות גישה

en: View
he: צפיה

en: History
he: היסטוריה

en: URL
he: כתובת URL

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Search Keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Configure
he: הגדרות

en: Exclude
he: לא לכלול

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Configuration saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Custom
he: מותאם

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Score
he: ניקוד

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Title field label
he: תגית שדה הכותרת

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Revisions
he: גרסאות

en: Price
he: מחיר

en: Customer
he: לקוח

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Stock
he: מלאי

en: Enter a valid username.
he: הכניסו שם משתמשת תקין.

en: Payment
he: תשלום

en: Case
he: פנייה

en: Checkout
he: לרכישה

en: Expose
he: חשוף

en: Operator
he: אופרטור

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Order
he: סידור

en: fields
he: שדות

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Full
he: מלא

en: Hungary
he: הונגריה

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Switch
he: החלפה

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: published
he: פורסם

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: author
he: מחבר/ת

en: Revert
he: שחזור

en: Product type
he: סוג מוצר

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: Revision
he: גרסה

en: address
he: כתובת

en: Cart
he: סל קניות

en: Discount
he: הנחה

en: Shipping
he: משלוח

en: Product
he: מוצר

en: Subtotal
he: סיכום ביניים

en: Payment method
he: צורת תשלום

en: Completed
he: נשלם

en: Products
he: מוצרים

en: Product settings
he: הגדרות מוצר

en: Orders
he: הזמנות

en: Not published
he: לא מפורסם

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
he: שם המשתמש לו תרצה להקצות בעלות.

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: not published
he: לא פורסם

en: Default options
he: אפשרויות ברירת מחדל

en: Processing
he: בתהליך

en: Apply
he: החל

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: The update has encountered an error.
he: העדכון נתקל בשגיאה.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
he[0]: פריט אחד עובד בהצלחה:
he[1]: @count פריטים עובדו בהצלחה:

en: Language code
he: קוד השפה

en: Rate
he: דרג

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
he: @type: נמחקה %title מגרסה %revision.

en: @type: updated %title.
he: @type: %title עודכן.

en: @type: added %title.
he: @type: נוסף '%title'.

en: Values
he: ערכים

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: About
he: אודות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Not promoted
he: לא מקודם

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Number of orders
he: מספר הזמנות

en: Shipping method
he: סוג משלוח

en: Create order
he: צור הזמנה

en: Created on
he: נוצר ב

en: Order Status
he: מצב הזמנה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: @type %title has been created.
he: @type %title נוצר.

en: @type %title has been updated.
he: עודכן ה@type %title.

en: Product SKU
he: מק"ט המוצר

en: By @name on @date
he: ע"י @name ב- @date

en: By @name
he: ע"י @name

en: Do not display items with no value in summary
he: אל תציג פריטים שאין להם ערך בסיכום

en: Glossary mode
he: מצב מילון מונחים

en: Character limit
he: מגבלת תווים

en: Case in path
he: פניה בנתיב

en: Transform spaces to dashes in URL
he: המר רווחים למקפים בכתובת URL

en: - Any -
he: - הכל -

en: Created year + month
he: חודש + שנת יצירה

en: Created year
he: שנת יצירה

en: Created month
he: חודש יצירה

en: Created day
he: יום יצירה

en: Created week
he: שבוע יצירה

en: Updated year + month
he: חודש + שנת עידכון

en: Updated year
he: שנת עידכון

en: Updated month
he: חודש עידכון

en: Updated day
he: יום עידכון

en: Updated week
he: שבוע  עידכון

en: Provide a simple link to revert to the revision.
he: ספק קישור פשוט לחזרה למהדורה.

en: Filter by access.
he: סינון לפי הרשאות גישה.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
he: הציון של פריט החיפוש. לא ילקח בחשבון אם לא נוכח גם מסנן חיפוש.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: - All -
he: - הכל -

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Compare
he: השווה

en: Payment Method
he: שיטת תשלום

en: Submission form settings
he: הגדרות והתנהגות בעת הגשת הטופס

en: An error occurred and processing did not complete.
he: ארעה שגיאה והעיבוד לא הסתיים.

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
he: מהדורה מתאריך %revision-date מסוג @type %title נמחקה.

en: @type: reverted %title revision %revision.
he: @type: שוחזרה %title לגרסה %revision.

en: Content permissions have been rebuilt.
he: הרשאות התוכן נבנו מחדש

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Delete earlier revision
he: מחיקת גרסה מוקדמת יותר

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Addressbook
he: ספר כתובות

en: Published status
he: מצב פרסום

en: revision user
he: המשתמש שכתב את הגירסה

en: Requires a title
he: דרושה כותרת

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: Preview before submitting
he: תצוגה מקדימה לפני שמירה

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: Full content
he: תוכן מלא

en: One permission in use | @count permissions in use
he[0]: הרשאה אחת בשימוש
he[1]: @count הרשאות בשימוש

en: Don't display post information
he: לא להציג מידע על הפוסט

en: Use absolute link (begins with "http://")
he: השתמש בקישור אבסולוטי (המתחיל ב- "http://")

en: Order number
he: מספר הזמנה

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: tagged with
he: מתוייג כ

en: teasers
he: תקצירים

en: full posts
he: תוכן מלא

en: titles
he: כותרות

en: titles (linked)
he: כותרות (כקישור)

en: Rendered as @mode
he: רונדר כ@mode

en: Manage form display
he: ניהול טופס העריכה

en: The @type %title has been deleted.
he: נמחק @type %title.

en: Link to revision
he: קישור לגרסה

en: Promotion options
he: אפשרויות קידום

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
he: קרא עוד<span class="visually-hidden"> על @title</span>

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

[ctx: Sort order]
en: Order
he: סדר

en: (this translation)
he: (התרגום הזה)

en: (all translations)
he: (כל התרגומים)

en: Broken/Missing
he: לא תקין/חסר

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
he: נמחק התרגום ל@language של ה@type %label.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: There are no @label yet.
he: אין עדיין @label.
