Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to am translation catalogue (105 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Next
am: ቀጣይ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: yes
am: አዎ

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: view
am: ትይታ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: RSS
am: አር ኤስ ኤስ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Color
am: ቀለም

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
am: @site በአሁኑ ሰዓት ማስተካከያ እየተደረገለት ነው፡፡ በቅርብ ጊዜ ውስጥ ወደነበረበት ይመለሳል፡፡ ለትዕግስቷ እናመሰግናለን!

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: Clear
am: አጥራ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ

en: Permission
am: ፈቃድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: types
am: ዓይነቶች

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ

en: Element
am: አባል

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Who's new
am: ማን ነው አዲስ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Who's online
am: ማን ነው መስመር ላይ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Type of item to reference
am: ማጣቀስ የተፈለገው ዓይነት

en: Create referenced entities if they don't already exist
am: የሚጣቀሰው አካል ከሌለ ይፈጠር

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Sort settings
am: የድርድር ቅንብሮች

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
