Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (320 entries)

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: yes
he: סוגים

en: List
he: רשימה

en: Email notification
he: הודעת דוא"ל

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Latest Articles
he: כתבות אחרונות

en: Article
he: כתבה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Articles
he: מאמרים

en: Administration
he: ניהול

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: File
he: קובץ

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Container
he: מיכל

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Update
he: עדכון

en: Archive
he: ארכיון

en: Icon
he: סמל

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Audio
he: אודיו

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Upload
he: העלאה

en: Picture
he: תמונה

en: Upload image
he: העלאת תמונה

en: Titles
he: כותרות

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Files
he: קבצים

en: file
he: קובץ

en: Contact
he: יצירת קשר

en: no
he: לא

en: Created
he: נוצר

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Display links
he: הצג קישורים

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Severity
he: חוּמרה

en: Fields
he: שדות

en: Normal
he: נורמלי

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Details
he: פרטים

en: Desc
he: יורד

en: Filter by
he: סינון לפי

en: Group name
he: שם קבוצת המודעות

en: General
he: כללי

en: Start
he: התחלה

en: Loop
he: בלופ

en: Background color
he: צבע רקע

en: Color
he: צבע

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Role
he: תפקיד

en: User login
he: כניסה

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Destination
he: יעד

en: Users
he: חברי האתר

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Banner
he: באנר

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Clone
he: שכפול

en: Tab
he: לשונית

en: Sort Criteria
he: קריטריון למיון

en: Pattern
he: פורמט

en: Add group
he: הוספת קבוצה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Undefined
he: לא מוגדר

en: Token
he: אסימון

en: Clear
he: ניקוי

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Languages
he: שפות

en: Search fields
he: שדןת חיפוש

en: Map
he: מפה

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Days
he: ימים

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Video
he: וידאו

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: File settings
he: הגדרות קובץ

en: Document
he: מסמך

en: Relationship
he: יחס

en: Migrate
he: מיגרציה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Translations
he: תרגומים

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: News
he: חדשות

en: Sticky
he: דביק

en: Tabs
he: לשוניות

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Complete
he: השלמה

en: Next Page >
he: דף הבא >

en: < Previous Page
he: < דף קודם

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Used in
he: משמש ב-

en: Node reference
he: הפנייה לפריט תוכן

en: Form
he: טופס

en: Permission
he: הרשאה

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Maximum upload size
he: גודל קובץ מירבי

en: Used
he: בשימוש

en: Administrator
he: מנהל

en: Usage
he: שימוש

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Values
he: ערכים

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
he: המשתמש נחשב מחובר לזמן זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא צפה בדף כלשהוא.

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: Link to file
he: קישור לקובץ

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: types
he: סוגים

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Sort direction
he: כיוון מיון

en: Element
he: אלמנט

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Web services
he: שרותי רשת - Web services

en: Effect
he: אפקט

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Title only
he: כותרת בלבד

en: pixels
he: פיקסלים

en: Mime type
he: סוג Mime

en: Direction
he: כיוון

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: Title field
he: שדה כותרת

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: IP address
he: כתובת IP

en: Create group
he: יצירת קבוצה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Uses
he: שימושים

en: Frontpage
he: דף הבית

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: The post could not be saved.
he: לא ניתן לשמור את הפרסום.

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Draft
he: טיוטה

en: Yes/No
he: כן/לא

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Displays the fields with an optional template.
he: מציג את השדות עם תבנית אופציונלית

en: The name of the file.
he: שם הקובץ.

en: Restrict to the selected roles
he: הגבל לתפקידים הבחורים

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Who's new
he: מי חדש

en: Contact form
he: טופס יצירת קשר

en: Search form
he: טופס חיפוש

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Who's online
he: מי מחובר

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Latest News
he: מאמרים שפורסמו לאחרונה

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Main page content
he: תוכן

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Term reference
he: רפרנס לסיווג

en: An administrator created an account for you at [site:name]
he: אדמיניסטרטור יצר עבורך חשבון ב[site:name]

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
he: יש לרשום את הסיומות בהפרדה של רווח או פסיק, ללא הנקודה המקדימה לסיומת הקובץ.

en: %title has been created.
he: נוצר/ה %title.

en: %title has been updated.
he: עודכן/עודכנה %title.

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Fieldgroups
he: קבוצות שדות

en: Master
he: מאסטר

en: Appears in: @bundles.
he: מופיע ב: @bundles.

en: An autocomplete text field.
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית.

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: Rendered as @mode
he: רונדר כ@mode

en: Wide
he: רחב

en: This field supports tokens.
he: השדה הזה תומך ב Tokens

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
he: שם מכונה ייחודי קריא במכונה המכיל רק תווים של אותיות, ספרות ומקף תחתון.

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Custom block library
he: ספרית בלוקים מותאמים

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Managing and displaying entity reference fields
he: ניהול ותצוגה של שדות רפררנס ליישות

en: Selecting reference type
he: בחירת סוג רפרנס

en: Filtering and sorting reference fields
he: סינון ומיון של שדות רפרנס

en: Displaying a reference
he: הצגת רפרנס

en: Sort settings
he: הגדרות מיון

en: File format settings
he: הגדרות פורמט קובץ

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Imports default content when a module is enabled
he: מיבא תוכן ברירת מחדל כאשר מופעל מודול

en: Narrow
he: צר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים

en: There are currently @total users online.
he: @total משתמשים מחוברים כרגע לאתר.

en: There are currently 0 users online.
he: אין כרגע משתמשים המחוברים לאתר

en: Add, rearrange or remove filters.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של מסננים.

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של כללי מיון.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
he: לא נוצר עדיין תוכן שניתן להציג בדף הבית<br/>
    כדי להתחיל בבניית האתר עקבו אחרי ההנחיות<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">במדריך למשתמש</a> .
