Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (675 entries)

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: yes
hu: igen

en: List
hu: Lista

en: Email notification
hu: Email értesítés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Latest Articles
hu: Legfrissebb cikkek

en: Article
hu: Cikk

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Articles
hu: Cikkek

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Project type
hu: Projekttípus

en: Project types
hu: Projekttípusok

en: Download
hu: Letölt

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Container
hu: Tároló

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: True
hu: Igaz

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Archive
hu: Archiválás

en: Icon
hu: Ikon

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: File Size
hu: Fájlméret

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Titles
hu: Címek

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: no
hu: nem

en: Created
hu: Létrehozva

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Page
hu: Oldal

en: Two column
hu: Két oszlop

en: Off
hu: Ki

en: Footer
hu: Lábléc

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Severity
hu: Szint

en: Fields
hu: Mezők

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Normal
hu: Általános

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Details
hu: Részletek

en: Desc
hu: Csökk

en: Filter by
hu: Szűrés e szerint:

en: Jobs
hu: Munkák

en: Group name
hu: Csoportnév

en: General
hu: Általános

en: Start
hu: Kezdete

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Color
hu: Szín

en: File type
hu: Fájltípus

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Role
hu: Szerepkör

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Destination
hu: Cél

en: Users
hu: Felhasználók

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Clone
hu: Klónozás

en: Tab
hu: Fül

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Pattern
hu: Minta

en: Default state
hu: Alapértelmezett állapot

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: Gender
hu: Nem

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Token
hu: Vezérjel

en: Clear
hu: Törlés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Add file
hu: Fájl hozzáadása

en: Search fields
hu: Mezők keresése

en: Map
hu: Térkép

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Days
hu: Napok

en: Months
hu: Hónapok

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Slow
hu: Lassú

en: Fast
hu: Gyors

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Video
hu: Videó

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: Image Settings
hu: Kép beállítások

en: Email confirmation
hu: Megerősítés e-mailben

en: Changed
hu: Módosítva

en: Completed
hu: Teljesítve

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: File settings
hu: Fájl beállítások

en: Download link
hu: Letöltés hivatkozása

en: Document
hu: Dokumentum

en: Alt Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: Percentage
hu: Százalék

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: Migrate
hu: Költöztetés

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Translations
hu: Fordítások

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: News
hu: Hírek

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Tabs
hu: Fülek

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: File types
hu: Fájltípusok

en: Complete
hu: Kész

en: Next Page >
hu: Következő oldal &gt;

en: < Previous Page
hu: &lt; Előző oldal

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: phone
hu: telefon

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add Group
hu: Csoport hozzáadása

en: Teaser text
hu: Bevezető szöveg

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Used in
hu: Ez használja

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Form
hu: Űrlap

en: Permission
hu: Jogosultság

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: < Previous
hu: < Előző

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Maximum upload size
hu: A legnagyobb feltölthető méret

en: Used
hu: Használatban

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Usage
hu: Használat

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Values
hu: Értékek

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to file
hu: Hivatkozás a fájlhoz

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Person
hu: Személy

en: Locked
hu: Zárolt

en: types
hu: típusok

en: Data
hu: Adat

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: About
hu: Leírás

en: The name of the module.
hu: A modul neve.

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Element
hu: HTML elem

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Effect
hu: Hatás

en: Speed
hu: Sebesség

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Title only
hu: Csak cím

en: Add a new group
hu: Egy új csoport hozzáadása

en: pixels
hu: képpont

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Path to image
hu: A kép elérési útvonal

en: Footnote
hu: Lábjegyzet

en: Direction
hu: Irány

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Webform submissions
hu: Űrlap beküldések

en: Title field
hu: Cím mező

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: IP address
hu: IP-cím

en: Create group
hu: Csoport létrehozása

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Additional settings
hu: További beállítások

en: Uses
hu: Használat

en: Frontpage
hu: Címlap

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Download file
hu: Fájl letöltése

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Search index
hu: Keresési index

en: MIME types
hu: MIME típusok

en: Video file
hu: Videófájl

en: The post could not be saved.
hu: A tartalom nem menthető el.

en: Filter settings
hu: Szűrő beállításai

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: View files
hu: Fájlok megtekintése

en: Draft
hu: Vázlat

en: Save Draft
hu: Piszkozat mentése

en: Yes/No
hu: Igen / Nem

en: Download URL
hu: Letöltő URL

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Education
hu: Oktatás

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott szerepkörökre

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Compact
hu: Tömör

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: Work
hu: Munka

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: The changes were successfully saved.
hu: A módosítások sikeresen elmentve.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Status code
hu: Állapotkód

en: Marital status
hu: Családi állapot

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Header text
hu: Fejléc szövege

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Time zones
hu: Időzónák

en: Term reference
hu: Kifejezés hivatkozás

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
hu: %file nem tömörített fájl, ezért nem csomagolható ki

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
hu: [site:name] adminisztrátora által létrehozott új felhasználói fiók elkészült

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Select any filter and click on Apply to see results
hu: Az eredmények megjelennek bármely szűrő kiválasztása után, az Alkalmaz gombra kattintva

en: No media available.
hu: Nincs elérhető média.

en: Video URL
hu: Videó webcíme

en: Persons
hu: Személyek

en: Label element
hu: Címke elem

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hu: A kiterjesztéseket szóközzel vagy vesszővel kell elválasztani és nem kell használni a bevezető pontot.

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: No values were changed.
hu: Nem változtak értékek.

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Linked to file
hu: Hivatkozva a fájlra

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Asc
hu: Növ

en: HTML element
hu: HTML-elem

en: Field group format:
hu: Mezőcsoport formátum:

en: Are you sure you want to delete the group %group?
hu: %group csoport biztosan törölhető?

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
hu: %group csoport eltávolítva %type tartalomtípusból.

en: Extra CSS classes
hu: Extra CSS osztályok

en: Blind
hu: Vak

en: Horizontal Tabs
hu: Vízszintes fülek

en: Fieldgroups
hu: Mezőcsoportok

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
hu: A beküldés mentése megtörtént. Későbbi látogatás során a jelenlegi értékeket fogja megjeleníteni.

en: New group %label successfully created.
hu: Új %label csoport sikeresen létrehozva.

en: Industry
hu: Iparág

en: Master
hu: Mester

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: The field name
hu: A mező neve

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: File view mode
hu: Fájl nézet mód

en: Responsive image
hu: Alkalmazkodó kép

en: Load More
hu: Továbbiak betöltése

en: An autocomplete text field.
hu: Egy automatikus kiegészítést ellátó szövegmező.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
hu: Az entity_view() függvény által létrehozott entitások megjelenítése.

en: Rendered as @mode
hu: Leképzés, mint @mode

en: Wide
hu: Széles

en: The unique machine-readable name of the file type.
hu: A fájltípus egyedi, gépi neve.

en: The URL of the file type's edit page.
hu: A fájltípus szerkesztőoldalához tartozó URL.

en: The file type of the file.
hu: A fájl típusa.

en: The type of the file (for example, "audio", "image", "video", etc).
hu: A fájl típusa (például „audio”, „image”, „video”, stb.).

en: Administer files
hu: Fájlok kezelése

en: Fieldgroup @group is not cloned since a group already exists with the same name.
hu: @group mezőcsoport nem másolható amíg ugyanolyan neven létezik már egy.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
hu: @group mezőcsoport sikeresen lemásolva.

en: Show label
hu: Címke mutatása

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Use site default RSS settings
hu: A webhely alapértelmezett RSS beállításainak használata

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: Country codes
hu: Országkódok

en: Other…
hu: Egyéb…

en: Daily Schedule
hu: Napi program

en: View larger map
hu: Megtekintés nagyobb térképen

en: No submissions available.
hu: Nincsenek elérhető beküldések.

en: The type of the file.
hu: A fájl típusa.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hu: Betűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazó gép által olvasható egyedi név.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> Az 'Entitáshivatkozás' megjelenítésekben minden mező megjelenik beágyazva, hacsak nincsenek itt külön megadva beágyazott mezők.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
hu: Ki lehet választani azokat a mezőket, melyek az automatikusan kiegészített felületi elemmel lesznek kereshetők.

en: E.g. name="anchor"
hu: Például name="anchor"

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
hu: Egy <em>kép</em>fájl állóképet tartalmaz.

en: A <em>Video</em> file is a moving visual recording.
hu: Egy <em>Video</em>fájl egy mozgó vizuális felvétel.

en: An <em>Audio</em> file is a sound recording.
hu: Egy <em>hang</em>fájl hangfelvételt tartalmaz.

en: A <em>Document</em> file is written information.
hu: Egy <em>dokumentum</em>fájl írott információt tartalmaz.

en: Bypass file access control
hu: A fájlhozzáférés-szabályozás megkerülése

en: View, edit and delete all files regardless of permission restrictions.
hu: Összes fájl megtekintése, szerkesztése és törlése, jogosultságbeli korlátozások figyelembe vétele nélkül.

en: Administer file types
hu: Fájltípusok kezelése

en: Provide a simple link to the file entity.
hu: Egyszerű link a fájlentitáshoz.

en: Provide a simple link to edit the file entity.
hu: Egyszerű link a fájlentitás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the file entity.
hu: Egyszerű link a fájlentitás törléséhez.

en: Provide a simple link to download the file entity.
hu: Egyszerű link a fájlentitás letöltéséhez.

en: Add and upload new files
hu: Új fájlok hozzáadása és feltöltése

en: View own private files
hu: Saját privát fájlok megtekintése

en: View own files
hu: Saját fájlok megtekintése

en: View private files
hu: Privát fájlok megtekintése

en: Add file type
hu: Fájltípus hozzáadása

en: Enable file type
hu: Fájltípus engedélyezése

en: Disable file type
hu: Fájltípus letiltása

en: Delete file type
hu: Fájltípus törlése

en: Usage link
hu: Felhasználás-hivatkozás.

en: Provide a simple link to view the usage of the file entity.
hu: Egyszerű link a fájlentitás használatának megtekintéséhez.

en: Update file alias
hu: Fájlálnév frissítése

en: %type_name: Edit own files
hu: %type_name: Saját fájlok szerkesztése

en: %type_name: Edit any files
hu: %type_name: Bármely fájl szerkesztése

en: %type_name: Delete own files
hu: %type_name: Saját fájlok törlése

en: %type_name: Delete any files
hu: %type_name: Bármely fájl törlése

en: %type_name: Download own files
hu: %type_name: Saját fájlok letöltése

en: %type_name: Download any files
hu: %type_name: Bármely fájl letöltése

en: The URL to download the file directly.
hu: A fájl közvetlen letöltésére szolgáló URL.

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Create referenced entities if they don't already exist
hu: A hivatkozott entitások létrehozása, ha még nem léteznek

en: Entity Reference inline fields
hu: Entitáshivatkozás beágyazott mezők

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
hu: Az eredményt címkék és leképezett sorok PHP tömbjeként adja vissza.

en: E.g. div, section, aside etc.
hu: Például: „div”, „section”, „aside”, stb...

en: Autoplay: %autoplay
hu: Automatikus lejátszás: %autoplay

en: Loop: %loop
hu: Ismétlés: %loop

en: Muted: %muted
hu: Némított: %muted

en: Display of multiple files
hu: Több fájl megjelenítése

en: Title text is used in the tool tip when a user hovers their mouse over the image. Adding title text makes it easier to understand the context of an image and improves usability.
hu: A title szöveg az egérmutató csúcsánál  jelenik meg, ha a felhasználó a kép felé viszi az egeret. A title text hozzáadásával könnyebb egy képet kontextusba helyezni és javul a használhatóság is.

en: Alternative text is used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded. By adding alt text you improve accessibility and search engine optimization.
hu: Az alternatív szöveget képernyőolvasók és keresőmotorok használják valamint akkor lehet rá szükség, ha a képet nem lehet betölteni. Az alt szöveg alkalmazásával javul az akadálymentesség és a keresőmotor-optimalizáció.

en: Thank you!
hu: Köszönet!

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: 1 place | @count places
hu[0]: 1 hely
hu[1]: @count hely

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Social Media Links
hu: Közösségi média ikonok

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: File usage
hu: Fájl használata

en: Managing and displaying entity reference fields
hu: Entitáshivatkozás-mezők kezelése és megjelenítése

en: Selecting reference type
hu: Hivatkozástípus kiválasztása

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
hu: A mezőbeállításoknál kiválasztható, melyik entitástípushoz kötődjön a referencia.

en: Filtering and sorting reference fields
hu: Hivatkozásmezők szűrése és rendezése

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
hu: A kiválasztott entitástípustól függően további szűrési és sorrendezési lehetőségek elérhetőek az entitáslistához, melyek kiválaszthatóak a mezőbeállításoknál. Például a felhasználók szűrhetők a szerepkörök szerint és sorrendezhetők a név vagy azonosító alapján.

en: Displaying a reference
hu: Egy hivatkozás megjelenítése

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
hu: Egy entitáshivatkozás megjeleníthető egyszerű címkeként, vagy az entitásra linkelve vagy anélkül. Másik lehetőség, hogy a <em>hivatkozott</em> entitás bevezetőként (vagy bármely más elérhető nézetmódban) megjelenhet a <em>hivatkozó</em> entitáson belül.

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Public Files Directory
hu: Nyilvános fájlok könyvtára

en: Private Files Directory
hu: Privát fájlok könyvtára

en: View handler settings
hu: Nézetkezelő beállításai

en: Sort settings
hu: Rendezés beállításai

en: Search field
hu: Keresőmező

en: File format settings
hu: Fájlformátum beállítások

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: Muted
hu: Némított

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Target UUID
hu: Cél UUID

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
hu: @entity_type típusú @entity_id entitás megjelenítése megszakítva, mert az önmagára visszaható (rekurzív).

en: Saved the %label Paragraphs type.
hu: %label bekezdéstípus elmentve.

en: Responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus

en: Responsive image style: @responsive_image_style
hu: Alkalmazkodó képstílus: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
hu: Egy alkalmazkodó képstílus kiválasztása.

en: Slick carousel
hu: Slick Carousel

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
hu: Minden @entity elemhez kapcsolódó @field_name mezőnél @label címke beállítása.

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: Az entitáshivatkozás mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: Configure Responsive Image Styles
hu: Alkalmazkodó képstílus beállítása

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen kezdeményezték a felhasználó törlését.
    
    A [site:url-brief] webhely felhasználója törölhető erre a hivatkozásra kattintva, vagy a böngésző címsorába másolva:
    
    [user:cancel-url]
    
    FIGYELMEZTETÉS: A felhasználó törlése nem visszavonható.
    
    A fenti hivatkozás egy napig érvényes, és ha nem lesz felhasználva, semmi nem történik.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó fióktörlési kérelme [site:name] webhelyen

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó bejelentkezési adatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyásra várva)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
hu: [user:display-name] felhasználói azonosítót igényelt.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a felhasználói fiók aktiválása megtörtént.
    
    Most már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:account-name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (zárolva)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a hozzáférés törölve lett.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (törölve)

en: Imports default content when a module is enabled
hu: A modul bekapcsolásakor alapértelmezett tartalom is betöltődik

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen ennek a felhasználónak a nevében új jelszó lett kérve.
    
    Erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve lehet bejelentkezni a webhelyre:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez egy egyszer használható belépési mód. Egy nap után az érvényessége lejár, de semmilyen következménye nem lesz, ha nem használják fel.
    
    -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]! 
    
    [site:name] webhely adminisztrátora létrehozott egy [user:name] felhasználói fiókot. Így már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
     -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez. Az alábbi hivatkozásra kattintva vagy a böngésző címsorába illesztve lehet belépni:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    A hivatkozás csak egyszer használható belépésre. Ezt követően a böngésző át lesz irányítva arra az oldalra, ahol többek közt a jelszó is megadható.
    
    A [site:login-url] oldalon a bejelentkezéshez az ott megadott a jelszót kell használni.
    
    felhasználó név: [user:name]
    jelszó: a megadott jelszó
    
    -- [site:name] csapata

en: Reference revisions
hu: Hivatkozás változatok

en: Adds a Entity Reference field type with revision support.
hu: Entitáshivatkozás mezőtípust hoz létre változatok kezelésével.

en: Entity Reference Revisions inline fields
hu: <em>Entity Reference Revisions</em> beágyazott mezők

en: Entity Reference Revisions list
hu: <em>Entity Reference Revisions</em> lista

en: Entity reference revisions
hu: Entitáshivatkozás változatok

en: Entity Revision
hu: Entitásváltozat

en: All kind of entities with revision information, e.g. nodes, comments or users.
hu: Mindenfajta változatkövetést támogató entitástípushoz, mint például tartalmak, hozzászólások vagy felhasználók.

en: @label revision ID
hu: @label változatazonosító

en: The referenced entity revision
hu: A hivatkozott entitásváltozat

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference Revisions list format.
hu: „@display” megjelenítő helyes működéséhez egy keresőmező kiválasztására van szükség. Lásd az <em>Entity Reference Revisions</em> listaformátum beállításait.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference Revisions list format.
hu: „@display” megjelenítő %field mezőt használja keresőmezőként, azonban a mező már nem elérhető. Lásd az <em>Entity Reference Revisions</em> listaformátum beállításait.

en: Entity Reference Revisions Source
hu: Entitáshivatkozás változat eredete

en: Selects referenceable entities for an entity reference revisions field.
hu: Az entitáshivatkozás változatok mezőhöz elérhető entitásokat választja ki.

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: Max 1300x1300
hu: Legfeljebb 1300×1300 képpont

en: Max 2600x2600
hu: Legfeljebb 2600×2600 képpont

en: Max 325x325
hu: Legfeljebb 325×325 képpont

en: Max 650x650
hu: Legfeljebb 650×650 képpont

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: A field group
hu: Egy mezőcsoport

en: The fields belonging to the group
hu: A csoporthoz tartozó mezők

en: The parent group of this group
hu: A csoport egy szülőcsoportja

en: The weight of the group
hu: A csoport súlya

en: description of the item
hu: az elem leírása

en: show the label
hu: címke mutatása

en: html attributes for the element
hu: az elem HTML attribútumai

en: effect on the element
hu: hatás az elemen

en: speed of the effect
hu: a hatás sebessége

en: default state for the tab
hu: a fül alapértelmezett állapota

en: description of the tab
hu: a fül leírása

en: Direction of the tabs
hu: A fülek iránya

en: Classes of the fieldgroup
hu: A mezőcsoport osztályai

en: Html id of the fieldgroup
hu: A mezőcsoport HTML „id”-ja

en: Id: @id
hu: Azonosító: @id

en: Effect : @effect
hu: Hatás: @effect

en: Mark as required
hu: Megjelölés kötelezőként

en: Description : @description
hu: Leírás: @description

en: Element: @element
hu: Elem: @element

en: Label element: @element
hu: Címke elem: @element

en: Attributes: @attributes
hu: Attribútumok: @attributes

en: Direction: @direction
hu: Irány: @direction

en: Delete media
hu: Média törlése

en: Media name
hu: Média neve

en: Select entities
hu: Entitások kiválasztása

en: Back to form
hu: Vissza az űrlaphoz

en: Country names
hu: Országnevek

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen az ezzel az e-mail címmel regisztrált felhasználói fiók fel lett függesztve.
    
    --  [site:name] csapata

en: List of redirects
hu: Átirányítások listája

en: There is no redirect yet.
hu: Még nincsenek átirányítások.

en: Save media
hu: Média mentése

en: The Entity Reference Revisions module allows you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference Revisions module</a> and the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
hu: Az <em>Entity Reference Revisions</em> modul segítségével mezők hozhatók létre, amik a webhely más entitásaira mutató hivatkozásokat tartalmaznak (mint például tartalmak, taxonómiai kifejezések, stb.). Ezáltal például elhelyezhetők hivatkozások egy tartalomba, amik felhasználókra mutatnak. További tudnivalóért lásd az <em>Entity Reference Revisions</em> modul online <a href=":er_do">dokumentációs oldalát</a> és a <em>Field</em> modul <a href=":field_help">segítség oldalát</a> angol nyelven.

en: Field Diff for Paragraphs
hu: Mezőkülönbségek bekezdésekhez

en: Edit %title paragraph type
hu: %title bekezdéstípus szerkesztése

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
hu: Használjon több @tag címkét, mindegyiket egyetlen forrással.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
hu: Több forrás használata egyetlen @tag címkén belül.

en: Size: %width x %height pixels
hu: Méret: %width x %height pixel

en: Publish media
hu: Média közzététele

en: Unpublish media
hu: Média elrejtése

en: Exports a single entity
hu: Egyetlen entitás exportálása

en: The entity type to export.
hu: Exportálandó entitástípus.

en: The ID of the entity to export.
hu: Az exportálandó entitás azonosítója.

en: Write out the exported content to a file instead of stdout
hu: Az exportált tartalom stdout helyett fájlba történő kiiratása

en: Exports an entity and all its referenced entities.
hu: Egy entitás és az összes általa hivatkozott entitás exportálása.

en: Folder to export to, entities are grouped by entity type into directories.
hu: Mappa, amibe exportálunk. Az entitások típus alapján vannak könyvtárakba rendezve.

en: Exports all the content defined in a module info file.
hu: A modul .info fájlában meghatározott tartalmak exportálása.

en: Employment status
hu: Alkalmazotti foglalkoztatás jellege

en: Ethnicity
hu: Etnikum

en: This field supports tokens. Default tokens depend on the <a href=":token">Token module</a> to work correctly. The ":value" version of the token (just raw value, no markup) should be used for performance and to avoid theme issues.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket. Az alapértelmezetteket a <em>Token</em> <a href=":token">modul</a> biztosítja. A vezérjelek <code>:value</code> végű változata csak a nyers értéket adja vissza formázás nélkül, ezért a jobb teljesítmény és az esetleges sminkproblémák elkerülése érdekében javasolt inkább azokat használni.

en: This field supports tokens. Default tokens depend on the <a href=":token">Token module</a> to work correctly. The ":value" version of the token (just raw value, no markup) should be used for performance and to avoid theme issues
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket. Az alapértelmezetteket a <em>Token</em> <a href=":token">modul</a> biztosítja. A vezérjelek <code>:value</code> végű változata csak a nyers értéket adja vissza formázás nélkül, ezért a jobb teljesítmény és az esetleges sminkproblémák elkerülése érdekében javasolt inkább azokat használni.

en: New submission added to [webform:title].
hu: [webform:title] űrlap beküldése megtörtént.

en: An entity field containing an entity reference to a specific revision.
hu: Egy bizonyos változatra hivatkozó entitást tartalmazó entitásmező.

en: Webform submission operations bulk form
hu: Webes űrlapok beküldésein végzett tömeges műveletek űrlapja

en: Delete submission
hu: Beküldés törlése

en: Phone type
hu: Telefon típus

en: Star/Flag submission
hu: Beküldés csillagozása/megjelölése

en: Unstar/unflag submission
hu: Beküldés csillagozásának/megjelölésének megszüntetése

en: Please login to access the uploaded file.
hu: Be kell jelentkezni a feltöltött fájl eléréséhez.

en: [webform_submission:submitted-to]: Submission #[webform_submission:serial]
hu: [webform_submission:submitted-to] űrlap #[webform_submission:serial] beküldése

en: Use local images for reusable media.
hu: Helyi képek használata az újrahasználható médiához.

en: {Empty}
hu: {Üres}

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom. A <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/hu/docs/user_guide/hu/index.html">Drupal 8 Kézikönyv</a> hasznos kiindulási pont lehet a webhelyépítés első lépéseihez.

en: A locally hosted video file.
hu: Egy helyileg tárolt videófájl.

en: Please login to access this form.
hu: Be kell jelentkezni az űrlap eléréséhez.

en: Indicates required field
hu: Kötelezően kitöltendő mezőt jelöl

en: Paragraphs library items
hu: Bekezdéskönyvtár elemek

en: Available library items
hu: Rendelkezésre álló könyvtárelemek

en: Paragraphs library browser
hu: Bekezdéskönyvtár böngésző

en: No library items available.
hu: Nincsenek elérhető könyvtárelemek.

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
hu: Jelen felhasználó korábban már beküldte ezt az űrlapot. <a href="#">Megtekintés</a>

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submissions</a>.
hu: Jelen felhasználó korábban már beküldte ezt az űrlapot. <a href="#">Megtekintés</a>

en: Add the Administrator role to the selected user(s)
hu: Kiválasztott felhasználók felruházása az <em>Adminisztrátor</em> szerepkörrel

en: Remove the Administrator role from the selected user(s)
hu: Az <em>Adminisztrátor</em> szerepkör megvonása a kiválasztott felhasználóktól

en: Remote video
hu: Távoli videó

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez, a kérelem még elfogadásra vár. Jóváhagyás után küldünk egy e-mailt a bejelentkezési információkkal és jelszóbeállítási lehetőségekkel.
    
    --  [site:name] csapata

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hu: Távoli kiszolgálón tárolt videó a YouTube-ról vagy a Vimeóról.

en: Default webform submissions views.
hu: A webes űrlapok beküldéseinek alapértelmezett nézete.

en: Embed: Default
hu: Beágyazás: Alapértelmezett

en: Display submissions.
hu: Beküldések megjelenítése.

en: Administer submissions.
hu: Beküldések adminisztrációja.

en: Embed: Manage
hu: Beágyazás: Kezelés

en: Manage submissions.
hu: Beküldések kezelése.

en: Embed: Review
hu: Beágyazás: Átnézés

en: Review submissions.
hu: Beküldések átnézése.

en: Lock submission
hu: Beküldés zárolása

en: Unlock submission
hu: Beküldés zárolásának feloldása

en: Select reusable paragraph
hu: Újrafelhasználható bekezdés kiválasztása

en: Reusable paragraph
hu: Újrafelhasználható bekezdés

en: From library
hu: Könyvtárból

en: Usage information (Paragraphs library item)
hu: Használati információ (bekezdéskönyvtár elem)
