Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (167 entries)

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Latest Articles
kn: ಹೊಸ ಲೇಖನಗಳು.

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: file
kn: ಕಡತ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Job
kn: ಮುದ್ರಣ ಕಾರ್ಯ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Fast
kn: ಅಂಟಿಸು(_P)

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: Image Settings
kn: ಚಿತ್ರದ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Used
kn: ಬಳಕೆಯಾದ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
kn: ಒಂದು ಪುಟವನ್ನು ನೋಡಿದ ಬಳಿಕ ಒಬ್ಬರನ್ನು ಇಷ್ಟು ಹೊತ್ತಿನ ತನಕವೂ ಅವರು ಆನ್ಲೈನ್ ಇದ್ದಾರೆಂದು ತಿಳಿಯಲಾಗುವುದು.

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Element
kn: ಘಟಕ

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: pixels
kn: ಪಿಕ್ಸೆಲ್‍ಗಳು

en: Footnote
kn: ಅಡಿಲೇಖ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್

en: Save Draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು(_D)

en: Education
kn: ಶಿಕ್ಷಣ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Who's new
kn: ಹೊಸಬರು

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Who's online
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವವರು

en: Work
kn: ಕೆಲಸ(_k):
