Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (419 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: yes
ro: da

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Article
ro: Articol

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Articles
ro: Articole

en: Administration
ro: Administrare

en: More
ro: Mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Container
ro: Recipient

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Archive
ro: Arhivă

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: File Size
ro: Dimensiune fișier

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Statistics
ro: Statistici

en: Attachment
ro: Anexă

en: Upload
ro: Încarcă

en: Picture
ro: Imagine

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: Titles
ro: Titluri

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Files
ro: Fișiere

en: file
ro: fisier

en: no
ro: nu

en: Created
ro: Creat

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: Page
ro: Pagina

en: Two column
ro: Două coloane

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Severity
ro: Gravitate

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Watchdog
ro: Monitorizare

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Scale
ro: Scalare

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Details
ro: Detalii

en: Desc
ro: Descendent

en: Filter by
ro: Filtrare dupa

en: Loop
ro: Buclă

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Color
ro: Culoare

en: Attributes
ro: Atribute

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Destination
ro: Destinație

en: Users
ro: Utilizatori

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ro: @site este momentan în mentenanță. Vom reveni cât de curând. Vă mulțumim pentru înțelegere.

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Tools
ro: Instrumente

en: Clone
ro: Clonare

en: Sort Criteria
ro: Criterii de sortare

en: Pattern
ro: Model

en: Default state
ro: Stare implicită

en: Add group
ro: Adaugă grup

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Undefined
ro: Nedefinit

en: Token
ro: Simbol

en: Clear
ro: Elimină

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Member for
ro: Membru pentru

en: Languages
ro: Limbi

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Search fields
ro: Câmpuri de căutare

en: Map
ro: Hartă

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: Glossary
ro: Glosar

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: File settings
ro: Configurare fișiere

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Relationship
ro: Relaţie

en: Migrate
ro: Migrare

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Translations
ro: Traduceri

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Tabs
ro: Taburi

en: Output format
ro: Formatul de ieşire

en: Complete
ro: Finalizat

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Form
ro: Formular

en: Permission
ro: Permisiune

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: Usage
ro: Utilizare

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Values
ro: Valori

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ro: Un utilizator este considerat online pe această durată de timp după ultima accesare a unei pagini din site.

en: Identifier
ro: Identificator

en: Offset
ro: Decalaj

en: Link to file
ro: Legătură către fișier

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: types
ro: tipuri

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Publish content
ro: Publicare conținut

en: Sort direction
ro: Direcţie de sortare

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Web services
ro: Servicii web

en: Effect
ro: Efect

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Title only
ro: Doar titlu

en: pixels
ro: pixeli

en: Mime type
ro: Tipul MIME

en: Direction
ro: Direcție

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Title field
ro: Câmp titlu

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Bundle
ro: Pachet

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Search index
ro: Index căutare

en: Video file
ro: Fișier video

en: The post could not be saved.
ro: Articolul nu a putut fi salvat.

en: Filter settings
ro: Setări filtru

en: Draft
ro: Proiect

en: Yes/No
ro: Da/Nu

en: Displays the fields with an optional template.
ro: Afișează câmpurile cu un șablon opțional.

en: The name of the file.
ro: Numele fişierului.

en: Restrict to the selected roles
ro: Restricționat la rolurile selectate

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Who's new
ro: Cine e nou

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Date and time
ro: Data şi timp

en: Who's online
ro: Cine e online

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Delete content
ro: Ștergeți conținut

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Monthly archive
ro: Arhivă lunară

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Recent content
ro: Conținut recent

en: Unpublish content
ro: Retrage conținut

en: Make content sticky
ro: Evidențiați conținutul

en: Make content unsticky
ro: Făceți conținutul neevidențiat

en: Promote content to front page
ro: Promovare conținut pe prima pagină

en: Remove content from front page
ro: Elimină conținutul de pe prima pagină

en: Save content
ro: Salvare conținut

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Time zones
ro: Fusuri orare

en: Term reference
ro: Referință către termen

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ro: Nu se poate extrage %file, nu este o arhivă validă.

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ro: Un administrator a creat un cont pentru dumneavoastră la [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Upload a new file
ro: Încarcă un fișier nou

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Recent log messages
ro: Mesaje recente din jurnal

en: Linked to file
ro: Legat de fișier

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Asc
ro: Ascendent

en: HTML element
ro: Element HTML

en: Master
ro: Expert

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: Appears in: @bundles.
ro: Apare în: @bundles.

en: Responsive image
ro: Imagine adaptivă

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ro: Afișați entitățile referință randate de entity_view().

en: Rendered as @mode
ro: Randat ca @mode

en: Wide
ro: Larg

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Use site default RSS settings
ro: Utilizează setările RSS implicite ale sitului

en: Original language
ro: Limba originală

en: Other…
ro: Alt...

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ro: <strong>Notă:</strong> În afișările de tip 'entitate de referință', toate câmpurile vor fi afișate în linie, cu excepția cazurilor în care aici se face o alegere clară pentru câmpurile în linie.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ro: Selectați câmpul(rile) care vor fi căutate la folosirea widget-ului de autocompletare.

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: Field Group
ro: Grupul de câmpuri

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Create referenced entities if they don't already exist
ro: Creează entitățile referite dacă acestea nu există deja

en: Entity Reference inline fields
ro: Câmpuri în linie de tip Entitate de Referință

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
ro: Returnează rezultatele ca șir PHP de etichete și rânduri randate.

en: Custom block library
ro: Librărie bloc personalizat

en: 1 place | @count places
ro[0]: 1 loc
ro[1]: @count locuri

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Managing and displaying entity reference fields
ro: Administrare și afișare câmpuri de referință entitate

en: Selecting reference type
ro: Selectare tip de referință

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
ro: În setările câmpului puteți selecta la care tip de entitate doriți să creați o referință.

en: Filtering and sorting reference fields
ro: Filtrare și sortare câmpuri de referință

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
ro: În funcție de tipul de entitate ales, opțiuni de filtrare și sortare suplimentare sunt disponibile pentru lista de entități care pot fi referite, în setările câmpului. De exemplu, lista utilizatorilor poate fi filtrată după rol și sortată după nume sau ID.

en: Displaying a reference
ro: Afișarea unei referințe

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
ro: O entitate de referință poate fi afișată ca o etichetă simplă cu sau fără o legătură către entitate. În mod alternativ, entitatea referită poate fi afișată ca teaser (sau orice alt mod de vizualizare disponibil) în interiorul entității de referință.

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: View handler settings
ro: Setări handler view

en: Sort settings
ro: Setări de sortare

en: Search field
ro: Câmp de căutare

en: File format settings
ro: Setările formatului fișierului

en: @label referenced from @field_name
ro: @label referință de la @field_name

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării

en: Target UUID
ro: UUID vizat

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ro: Randare recursivă detectată la randarea entității @entity_type @entity_id. Întrerupeți randarea.

en: Responsive image style
ro: Stil de imagine adaptiv

en: Responsive image style: @responsive_image_style
ro: Stil de imagine adaptiv: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
ro: Selectați un stil de imagine adaptiv.

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ro: Referiți fiecare @entity cu un @field_name setat pentru @label.

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ro: d/m/Y -H:i

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Block the selected user(s)
ro: Blochează utilizatorul(ii) selectat(i)

en: Cancel the selected user account(s)
ro: Anulează contul(rile) utilizatorului selectat

en: Unblock the selected user(s)
ro: Deblochează utilizatorul(ii) selectat(i)

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
ro: <em>Setările</em> și <em>afișarea</em> câmpului entității de referință pot fi configurate individual. Vedeți <a href=":field_ui">ajutorul pentru modulul Field UI</a> pentru mai multe informații despre cum să administrați câmpurile și afișarea lor.

en: Configure Responsive Image Styles
ro: Configurați Stilurile de Imagine Adaptive

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    O cerere de anulare a contului dumneavoastră a fost făcută pe
     [site:name].
    
    Puteți anula acum contul dumneavoastră pe [site:url-brief] dacă faceți clic pe acest link sau dacă îl copiați și lipiți în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTĂ: Anularea contului dumneavoastră este ireversibilă.
    
    Acest link expiră într-o zi și nimic nu se va întâmpla dacă nu va fi utilizat.
    
    --  Echipa [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ro: Cerere de anulare cont pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ro: Înlocuirea informațiilor de autentificare pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (aprobare de către administrator în așteptare)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ro: [user:display-name] a aplicat pentru un cont.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Contul dumneavoastră pe [site:name] a fost activat.
    
    Acum puteți să vă autentificați apăsând acest link sau prin copierea și lipirea lui în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Acest link poate fi folosit o singură dată pentru a vă autentifica și vă va duce la o pagină unde vă puteți seta parola.
    
    După setarea parolei, veți putea să vă autentificați la [site:login-url] utilizând:
    
    nume de utilizator: [user:account-name]
    parolă: Parola dumneavoastră
    
    --  Echipa [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (aprobat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name]  la [site:name] (blocat)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Contul tău pe [site:name] a fost anulat.
    
    --  Echipa [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (anulat)

en: Links related to the active user account
ro: Legături către contul utilizatorului activ

en: Administrative task links
ro: Legături către sarcini administrative

en: Site information links
ro: Legături către informații site

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site

en: User tool links, often added by modules
ro: Legături către unelte de utilizator, deseori adăugate de module

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    [site:name] a primit o cerere de inițializare a parolei contului dumneavoastră.
    
    Vă puteți autentifica urmând această legătură sau copiind-o în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Această legătură poate fi folosită o singură dată și vă va conduce pe o pagină unde vă veți introduce noua parolă. Expiră după o zi și nu se va întâmpla nimic dacă nu va fi folosită.
    
    --  Echipa [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Un administrator de site de la [site:name] a creat un cont pentru dumneavoastră. Acum puteți să vă autentificați apăsând acest link sau prin copierea și lipirea lui în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Acest link poate fi folosit o singură dată pentru a vă autentifica și vă va duce pe o pagină unde vă puteți seta parola.
    
    După setarea parolei, vă veți putea autentifica pe [site:login-url] utilizând:
    
    nume de utilizator: [user:name]
    parolă: Parola dumneavoastră
    
    --  Echipa [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Vă mulțumim că v-ați înregistrat pe [site:name]. Acum vă puteți autentifica prin apăsarea acestui link sau prin copierea și lipirea lui în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Acest link poate fi folosit o singură dată pentru a vă autentifica și vă va duce la o pagină unde vă puteți seta parola.
    
    După setarea parolei, veți putea să vă autentificați la [site:login-url] utilizând:
    
    nume de utilizator: [user:name]
    parolă: Parola dumneavoastră
    
    --  Echipa [site:name]

en: Find and manage custom blocks.
ro: Găsiți și gestionați blocurile personalizate.

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: All content, by month.
ro: Tot conținutul, după lună.

en: Recent content.
ro: Conținut recent.

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: All content, by letter.
ro: Tot conținutul, după litere.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ro: Conținut aparținând unui anumit termen dintr-o taxonomie.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ro: Afișează o listă a celor mai noi conturi de utilizator de pe site.

en: Who's online block
ro: Blocul Cine este conectat

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ro: Afișează numele de utilizatori ale celor mai recenți utilizatori activi, precum și numărul total de utilizatori activi.

en: View edit page
ro: Pagina de editare a vizualizării

en: Max 1300x1300
ro: Maxim 1300x1300

en: Max 2600x2600
ro: Maxim 2600x2600

en: Max 325x325
ro: Maxim 325x325

en: Max 650x650
ro: Maxim 650x650

en: Narrow
ro: Îngust

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține

en: A list of new users
ro: O listă de utilizatori noi

en: There are currently @total users online.
ro: În acest moment sunt @total utilizatori conectați.

en: There are currently 0 users online.
ro: În acest moment sunt 0 utilizatori conectați.

en: A list of users that are currently logged in.
ro: O listă de utilizatori care sunt, în prezent, autentificați.

en: Manage view settings
ro: Administrarea setărilor view-ului

en: View or edit the configuration.
ro: Vizualizează sau editează configurația.

en: Displays in this view
ro: Modurile de afișare pentru acest views

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ro: O afișare este un mod de expunere a rezultatelor, ex., ca o pagină sau un bloc. Un view poate conține mai multe afișări, care sunt listate aici. Afișarea activă este evidențiată.

en: View administration
ro: Administrare view

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
ro: Efectuează sarcini administrative, inclusiv adăugarea unei descrieri și crearea unei clone. Faceți clic pe butonul drop-down pentru a vizualiza opțiunile disponibile.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
ro: Alegeți modul de afișare al rezultatelor. De exemplu, alege <em>Content</em> pentru a afișa fiecare element complet, folosind setările de afișare configurate. Sau alegeți <em>Fields</em>, care vă permite să afișați numai câmpurile specificate pentru fiecare rezultat. Pot fi adăugate formate adiționale prin instalarea de module pentru a <em>extinde</em> funcționalitatea de bază a Drupalului.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ro: Dacă acest view utilizează câmpuri, acestea sunt enumerate aici. Puteți face clic pe un câmp pentru a-l configura.

en: Filter your view
ro: Filtrează vizualizarea

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ro: Adaugă filtre pentru a limita rezultatele la afișare. De exemplu, pentru a arăta doar conținutul, care este <em>publicat</em>, trebuie să adăugați un filtru pentru <em>Publicat</em> și să selectați <em>Da</em>.

en: Filter actions
ro: Acțiuni de filtrare

en: Add, rearrange or remove filters.
ro: Adaugă, rearanjează sau elimină filtre.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ro: Controlează ordinea în care rezultatele sunt afișate. Faceți clic pe o regulă de sortare activă pentru a o configura.

en: Sort actions
ro: Acțiuni de sortare

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ro: Adaugă, rearanjează sau elimină regulile de sortare.

en: Show a preview of the view output.
ro: Arată o previzualizare a ieșirii view-ului.

en: Media name
ro: Nume media

en: Select entities
ro: Selectați entități

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Contul dumneavoastră de pe [site:name] a fost blocat.
    
    --  Echipa [site:name]

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.

en: There are no custom blocks available.
ro: Nu sunt disponibile blocuri personalizate.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ro: Încă nu a fost creat conținutul primei pagini. <br>Consultați <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Ghidul utilizatorului</a> pentru a începe setarea site-ului dvs.

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.

en: basic_html
ro: HTML de bază

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Vă mulțumim că v-ați înregistrat pe [site:name]. Cererea dvs. pentru un cont este în curs de aprobare. După ce va fi aprobată, veți primi un alt e-mail cu informații despre cum să vă conectați, cum să vă setați parola și alte detalii.
    
    --  Echipa [site:name]
