Architecture Corporate Profile (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (371 entries)

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Email notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Remove
ca: Elimina

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: view
ca: mostra

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Container
ca: Contenidor

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: Text Color
ca: Color del text

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: View
ca: Mostra

en: Audio
ca: Àudio

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Upload
ca: Puja

en: Picture
ca: Imatge

en: Upload image
ca: Carrega imatge

en: Titles
ca: Títols

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Files
ca: Fitxers

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Two column
ca: Dues columnes

en: Off
ca: Inactiu

en: Footer
ca: Peu

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Fields
ca: Camps

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Last update
ca: Última actualització

en: Scale
ca: Escalar

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Details
ca: Detalls

en: Start
ca: Inici

en: Background color
ca: Color de fons

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Gender
ca: Gènere

en: Clear
ca: Neteja

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Languages
ca: Llengües

en: Map
ca: Mapa

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Days
ca: Dies

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Video
ca: Vídeo

en: Glossary
ca: Glossari

en: Email confirmation
ca: Confirmació per correu electrònic

en: Changed
ca: Canviat

en: Completed
ca: Completat

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: 307 Temporary Redirect
ca: 307 Redirecció Temporal

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Relationship
ca: Relació

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Translations
ca: Traduccions

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: News
ca: Notícies

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Complete
ca: Finalitza

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: Node reference
ca: Referència del node

en: Form
ca: Formulari

en: Permission
ca: Permís

en: 300 Multiple Choices
ca: 300 Múltiples Opcions

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: 303 See Other
ca: 303 Veieu d'Altres

en: 304 Not Modified
ca: 304 Sense Modificació

en: 305 Use Proxy
ca: 305 Utilitza Proxy

en: < Previous
ca: < Anterior

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Administrator
ca: Administrador

en: Usage
ca: Ús

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Person
ca: Persona

en: Locked
ca: Bloquejat

en: About
ca: Detalls

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Web services
ca: Serveis web

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Mime type
ca: Tipus mime

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Frontpage
ca: Portada

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: Delete file
ca: Suprimeix el fitxer

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: Education
ca: Educació

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Delete redirect
ca: Suprimeix la redirecció

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Status code
ca: Codi d'estat

en: Marital status
ca: Estat civil

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Header text
ca: Text de la capçalera

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: Term reference
ca: Referència de terme

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: No media available.
ca: No hi ha mèdia disponible.

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Geographic
ca: Geogràfic

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ca: Enviament desat. Podeu tornar al formulari més endavant i aquest restaurarà els valors actuals.

en: Industry
ca: Indústria

en: Master
ca: Mestre

en: Wide
ca: Ample

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Original language
ca: Llengua original

en: Country codes
ca: Codis de país

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
ca: Un fitxer d'<em>Imatge</em> és una imatge fixa visual.

en: A <em>Video</em> file is a moving visual recording.
ca: Un fitxer de <em>Vídeo</em> és una gravació visual en moviment.

en: An <em>Audio</em> file is a sound recording.
ca: Un fitxer d'<em>Àudio</em> es una gravació de so.

en: A <em>Document</em> file is written information.
ca: Un fitxer de <em>Document</em> és una informació escrita.

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Public Files Directory
ca: Directori de fitxers públics

en: Private Files Directory
ca: Directori de fitxers privats

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per cancel·lar el vostre compte a [site:name].
    
    Ara podeu cancel·lar el vostre compte a [site:url-brief] fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTA: la cancel·lació del vostre compte no és reversible.
    
    Aquest enllaç caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    -- L'equip de [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ca: [user:display-name] ha demanat un compte.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:account-name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    El vostre compte a [site:name] ha estat cancel·lat.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per restablir la contrasenya del compte [site:name].
    
    Ara podeu iniciar la sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya. Caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Un administrador del lloc [site:name] us ha creat un compte. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot usar un sol cop per autenticar-vos i us durà a una pàgina on podreu establir la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, ja podreu autenticar-vos a [site:login-url] en un futur usant:
    
    nom d'usuari: [user:name]
    contrasenya: Your password
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Max 1300x1300
ca: Màx. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ca: Màx. 2600x2600

en: Max 325x325
ca: Màx. 325x325

en: Max 650x650
ca: Màx. 650x650

en: Narrow
ca: Estret

en: Set file status to permanent
ca: Estableix l'estat del fitxer a permanent

en: Set file status to temporary
ca: Estableix l'estat del fitxer a temporal

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Back to form
ca: Torna al formulari

en: Country names
ca: Noms de països

en: State codes
ca: Codis d'estat

en: State names
ca: Noms d'estat

en: State/Province codes
ca: Codis d'estat/província

en: State/Province names
ca: Noms d'estat/província

en: No more submissions are permitted.
ca: No es permeten més enviaments.

en: Yes: Yes
    No: No
ca: Sí: Sí
    No: No

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    El vostre compte a [site:name] ha estat bloquejat.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: List of redirects
ca: Llista de redireccions

en: There is no redirect yet.
ca: Encara no hi ha cap redirecció.

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Likert: Agreement
ca: Likert: Acord

en: Likert: Comparison
ca: Likert: Comparació

en: Likert: Importance
ca: Likert: Importància

en: Likert: Satisfaction
ca: Likert: Satisfacció

en: Likert: Ten Scale
ca: Likert: Escala de deu

en: Likert: Would You
ca: Likert: Voldries?

en: 1: Definitely Not
    2: Probably Not
    3: Not Sure
    4: Probably
    5: Definitely
ca: 1: Definitivament No
    2: Probablement no
    3: No estic segur
    4: Probablement
    5: Definitivament

en: Entire Site
ca: Tot el lloc

en: Default Drupal Database
ca: Base de dades predeterminada de Drupal

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia

en: Employment status
ca: Situació laboral

en: Ethnicity
ca: Ètnia

en: Likert: Quality
ca: Likert: Qualitat

en: Webform submission from: [webform_submission:source-entity]
ca: Enviament del Webform de: [webform_submission:source-entity]

en: Phone type
ca: Tipus de telèfon

en: Home: Home
    Office: Office
    Cell: Cell
ca: Casa: Casa
    Oficina: Oficina
    Mòbil: Mòbil

en: Demographic
ca: Demogràfic

en: {Empty}
ca: {Buit}

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.

en: A locally hosted video file.
ca: Un fitxer de vídeo allotjat en local.

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ca: Un vídeo hostatjat remotament de YouTube o Vimeo.

en: checkbox:
      - true
    color:
      - '#ffffcc'
      - '#ffffcc'
      - '#ccffff'
    email:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    language_select:
      - en
    machine_name:
      - 'loremipsum'
      - 'oratione'
      - 'dixisset'
    tel:
      - '123-456-7890'
      - '098-765-4321'
    textarea:
      - 'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.'
      - 'Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;'
      - 'Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.'
    text_format:
      - value: '<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.</p>'
      - value: '<p>Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;</p>'
      - value: '<p>Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.</p>'
    url:
      - 'http://example.com'
      - 'http://test.com'
    webform_email_confirm:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    webform_email_multiple:
      - 'example@example.com, test@test.com, random@random.com'
    webform_time:
      - '09:00'
      - '17:00'
ca: checkbox:
      - true
    color:
      - '#ffffcc'
      - '#ffffcc'
      - '#ccffff'
    email:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    language_select:
      - en
    machine_name:
      - 'loremipsum'
      - 'oratione'
      - 'dixisset'
    tel:
      - '123-456-7890'
      - '098-765-4321'
    textarea:
      - 'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.'
      - 'Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;'
      - 'Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.'
    text_format:
      - value: '<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.</p>'
      - value: '<p>Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;</p>'
      - value: '<p>Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.</p>'
    url:
      - 'http://example.com'
      - 'http://test.com'
    webform_email_confirm:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    webform_email_multiple:
      - 'example@example.com, test@test.com, random@random.com'
    webform_location:
      - value: 'The White House, 1600 Pennsylvania Ave NW, Washington, DC 20500, USA'
      - value: 'London SW1A 1AA, United Kingdom'
      - value: 'Moscow, Russia, 10307'
    webform_time:
      - '09:00'
      - '17:00'
