Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (80 entries)

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: yes
ur: جی ہاں

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Latest Articles
ur: تازہ ترین مضامین

en: Article
ur: مضمون

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Articles
ur: مضامین

en: Administration
ur: تنظیم

en: More
ur: مزید

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Search
ur: تلاش

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: file
ur: فائل

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: Scale
ur: سکیل

en: Color
ur: رنگ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Undefined
ur: غیر واضح

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Languages
ur: زبانیں

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Locked
ur: بند

en: types
ur: اقسام

en: Sort direction
ur: مرتب سازی کی سمت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Direction
ur: سمت

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: Bundle
ur: بنڈل

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ

en: Type of item to reference
ur: آئٹم کی قسم جس کا حوالہ دیا

en: Sort settings
ur: مرتب سازی کی ترتیبات
