ArchivesSpace (8.x-1.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (20 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Type
hy: Տեսակ

en: Subject
hy: Թեմա

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: File
hy: Ֆայլ

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Number
hy: Թիվ

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Image
hy: Նկար

en: Parent
hy: Ծնող

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Text
hy: Տեքստ

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Block
hy: Բլոկ

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: Source
hy: Աղբյուր
