ArchivesSpace (8.x-1.0) - en to ml translation catalogue (20 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Item
ml: ഇനം

en: Type
ml: തരം

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Number
ml: അക്കം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Album
ml: ആൽബം

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Publish
ml: പ്രസിദ്ധീകരിക്കുക
