ArchivesSpace (8.x-1.1-rc2) - en to gu translation catalogue (25 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Subject
gu: વિષય

en: Description
gu: વર્ણન

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Date
gu: તારીખ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Weight
gu: તરલતા

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Content Types
gu: વિષયાર્થ ના પ્રકારો

en: Text
gu: લખાણ

en: All
gu: બધા

en: General
gu: સામાન્ય

en: Other
gu: અન્ય

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Publish
gu: પ્રકાશિત કરો

en: About
gu: વિશે
